Yasak Çiğnemek


Kerem Oğuz
İş yerinde alkol almak: Gayet mümkün ve pek eğelenceli hadise. Kırmızı erikleri kurut. Bir kavanoza diz. Üzerine biraz da votka koy ama çok değil. Erikler zaten kendi başlarına alköllenecekler. Güneş gören bir yerde bir süre geçirsinler. Bir Eylül günü iş yerine kavanozla git. Atardamarını jiletleyecek kadar sıkıldığın bir günde -ki bu günlerden her ay beş tane var en az- intiharı güneşsiz bir güne erteleyip kavanozu aç. Erikleri götür Hacı Abi. Boş mideye. Şekerli şekerli. Hızlı hızlı. Yut abicim yut erikleri. Ohh maşallah. Ofis dışında ya da tatilde olan bir müdürün varsa onun odasına git sonra. Sekretere çapkın bir gülücük atıp odada biraz işim var,” de. Ayakkabılarını çıkar, deri koltuğa uzan. Ola ki yakalandın, “Tansiyonum düştü,” dersin. Ola ki kovuldun, Allah razı olsun,” dersin. 
 
Parkta (kamusal alanlarda) sevişmek: Bence burada altın kural sevişilecek mekâna çift olarak gitmemek. Takip edilebilirsiniz çünkü. Son dakikaya kadar takip ettiğini hissettirmeyip ne zaman ikizler yıldız banyosuna çıkıyor, bay kaplumağa başını kabuğun içinden uzatıyor, o zaman ortaya çıkıp suç üstü yapmayı pek seven, neşeli kolluk güçlerimiz var çünkü. Ya abi nişanlım vallaha,” falan desen, “O zaman Karakola gelin de size bir nikah kıyalım,” diyecek kadar da hazır cevap ve işlerinin ehliler. Bir arkadaş anlattı yani benle alakası yok tabii. Yine onlarca mail gönderip “Gerçekten mi?” diye sormayın. Her neyse. O yüzden mekâna ayrı kapılardan girin. Önceden kararlaştırılan bir yerde buluşun. Ha, bir de bulutsuz, dolunaylı bir gün falan seçmeyin her şey kabak gibi meydana çıkıyor(muş, öyle dedi arkadaş).

Alenen işemek: Burada bir muamma var sanırım. Eğer altına işiyorsan sorun yok mesela. Gülünüyor. Ama donunu indirirsen bak o zaman hor görülüyorsun. Bence bu çok şekilci bir yasak...
 
Çimlere basmak: Çıplak ayakla basıldığında sanki yasağa karşı gelinmiyormuş gibi bir hava mı oluşuyor, yoksa bana mı öyle geliyor? Hani eve ayakabıyla girmeyiz ya, işte onun gibi. Ayakkıbaları çıkarıp basınca yasak düşüyor gibi. Deneyin, hissiyatınızı bana da bildirin. (Ama cevap veremiyorum çünkü çok meyil geliyor. Küsmece yok. Özellikle Ebru, Selin, Ayça, Neslihan ve Pınar. Yaramazlar sizi!!!)
 
İş yerinde sevişmek: Herkes gittikten sonra dükkân senin kardeşim. Ailenin yanında yaşıyorsan, evliysen, otele falan para vermeyecek kadar cimriysen, partnerin de bundan heyecan duyuyorsa neden olmasın? Bütün seks hayatını ofiste yaşayan insan tanıyorum (fahişeler mesela).
evrandir@gmail.com