A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

karga | Töhmet altında keyif

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI'

Filename: views/dergi_view.php

Line Number: 102

http://www.kargamecmua.org/dergi/sayi/74/353" target="_blank" class="twitter">twitter

Töhmet altında keyif


Övünç Üster
Kendimi kandıracak değilim. Ne yaptığımın farkındayım. Bunun doğal olduğunu, hatta her insanın en temel haklarından biri olduğunu söylemeye bile varabilir bu konu. Bu hakikat bile, sonucu değiştirmeye yetmez. Ne halt ettiğimin farkındayım.
 
Hoşuma gidiyor bir kere; hem de çok, seviyorum. Kafamı dağıtıyor, sanki içerisi çok topluymuş gibi. Yalnızlığımın tadını çıkartmak gibi. Kimse hoşlandığım şeyi, benden iyi bilemez. Herhangi bir başarısızlık ihtimali yok; “Tam o sırada geğirdi” türünde bir risk taşımıyor. Bütün şartları tam olması gerektiği gibi düzenlemek mümkün, bütün kontrol tek bir kişide, yanılma ihtimali yok, zevk garanti.
 
Tabii ki etrafta kimsenin olmaması tercih sebebi, telefon bile sessizde olsun. Zaten bir şekil hüsran var en sonunda; ne kadar zevkli olursa olsun, risksiz olması, sıradanlaştırıcı ya da tekdüze edici bile bulunabilir. Muhatap olunan kimse yok, çarpıp geri gelebilecek bir çift kulak yok ya da göz. Kendiyle baş başa bir insan var sadece.
 
Hemen bitmek zorunda değil, ama çabucak da halledilebilir, bu yüzden hayal kırıklığına uğrayacak kimse de yok ortada. Burun büküp, “küçükmüş” demeye kalkacak kadar izansız birileri vardı çünkü; burada yok. Yaratan tek kişi var, başka kimsenin haberi bile yok bu olayın gerçekleştiğinden. Herkesin bildiği bir giz ya bu aslında, gizliği, gizliliği kalmamış pek.
 
Çoğunlukla tek başına yapıldığı için, itiraflık bir yanı da yok, kimsenin yalnız kaldığında kendine ayırdığı vaktin üçte ikisini bu uğurda geçirmiş olması sürpriz değil, bunda şaşılacak bir taraf yok. Buna rağmen; kimse bilmese daha iyi. Çıkartıp insanın gözüne sokmaya gerek yok, biz de biliyoruz; bu yüzden gizle.
 
Gizlemek, tümüyle bir alışkanlığın eseri. Hepimiz biliyoruz. Bir başkasıyla birlikte yapınca, daha zevkli olabiliyor evet; yok yok, kesin bu. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Üç kişiden itibaren kalabalık, ama bazen kalabalık da iyidir. Biriyle birlikteyken her şey yolunda, ama tek başına yapmak ayıpla iştigal. Sen nasıl kalkıp kendi kendine iş görürsün -insan davet eder.
 
Aradım da geldin mi? Neyse, zaten konu bu değil. Tek başına insandan söz ediyorum, tek kişilik bir araba bu. Hızı, yönü, rengi, duvara da çarpsa, uçurumdan da atlasa, sakince gelip otoparka bile yanaşsa, karışan görüşen yok. Hata payı sıfır, çok güvenli ve kesinlikle çok zevkli.
 
Bunları yazarak kendimi tatmin ediyorum aslında, okunacağını biliyorum da, benim umrumda olan yazmak, okunması bir yan ürün. Bir şarkı söyledim geçen gün, kendi kendime, başka kimse duymadı. Kaydetmedim, uçtu gitti. Çok sevdim söylerken, söylediğimi sevdim, hep tek başıma. Defterime bir yazı yazdım, motorda yanımda oturan adama bile göstermedim, kapadım elimle. Bir fotoğraf çektim, bir tek ben görüp, sildim sonra, başka kimse görmedi.
 
ovunchster@gmail.com