Canlıkarga Aralık 2015

Gülce Duru

4 Aralık, Cuma, 22:30
Müzikle ilgilenmeye lise yıllarında başlayan Gülce Duru, Paris ve İstanbul’da Plastik Sanatlar ve Müzecilik öğrenimi gördü. 2011 yılında Kaybedenler Kulübü Film Müzikleri albümünde yer aldı. Son dönemde kendi şarkılarını yazmaya yoğunlaştı. Gülce Duru, kendi besteleri ve çeşitli tarzlarda yerli / yabancı şarkıların yeniden yorumlarıyla ilk kez kargART sahnesinde olacak.
facebook.com/gulceduru.kroma

Lara Di Lara

5 Aralık, Cumartesi, 22:30
123’ün sesi olarak tanıdığımız Dilara Sakpınar, bir süredir solo çalışmalarını Lara Di Lara adıyla biriktiriyor ve ara sıra dijital platformlarda paylaşıyordu. Nisan ayında 6 şarkılık Oraya Doğru EP’si ile Lara Di Lara ismi, yılın en iyi çalışmalarından biri olarak kayda geçti. Tamamı Türkçe yazılmış şarkılarıyla ilk başta söz yazarlığının dikkat çektiği, besteleri ve düzenlemeleriyle müzikal yetkinliğini ispat ettiği bu albümle birlikte Dilara Sakpınar’ın artık müzikal olarak bir üst seviyeye çıktığını görüyoruz. Ve performansını dört gözle bekliyoruz.
laradilara.com

Hay Bin Kunduz / Marta

11 Aralık, Cuma, 22:00

Hay Bin Kunduz
Eskişehirli iki ozan, Yiğit Seferoğlu ve Kıvanç Kürkçü’nün iki gitar iki vokal başladıkları müzikal serüvenleri, konu ettikleri hikâyeleri anlatım güçleriyle kısa sürede dinleyicide karşılık buldu. Artık davullu baslı sahneye çıkıyorlr ve bu halleriyle ilk kez izleyeceğiz biz de.
soundcloud.com/haybinkunduzuz

Marta
2010 yılında İstanbul’da kurulmalarını müteakip kendi şarkılarının üretimine yönelen Marta, SAE İstanbul stüdyolarında kaydettikleri, grubun kuruluş dönemi müzikal kimliğini yansıtan dört şarkılık ilk EP’leri Bulutlar Arasında’yı Eylül 2012’de, Uzak Ülke adlı ikinci EP’lerini Aralık 2013’te çıkartarak kısa sürede dinleyici kitlelerini genişletti. Halen önümüzdeki ay yayınlanacak “nyns” adlı teklik için gün sayan grup, ilk kez sahnemize konuk olacak.
martamuzik.com

PONZA / Palmiyeler

12 Aralık, Cumartesi, 22:00

PONZA
Memleket semalarında bu yıl çıkan en iyi kayıtlardan biri PONZA’nın Free Kids EP’si. Zaten mecmuada övmelere doyamadık çıktığında. Güncel psikodelik rock’ın uluslararası ölçekte bile en iyi albümlerinden hatta. Güneş Akyürek’in başının altından çıkan ama kolektif olarak üretilen organik PONZA şarkılarını canlı dinlemek için sabırsızlanıyoruz.
ponzamusic.com

Palmiyeler
2013 yılında İstanbul’da kurulan Palmiyeler, ilk EP’si Palmiyeler’i 2015 yılında sürüme verdi ve hemen büyük ilgi görerek yaz boyunca One Love Festival, Soundgarden Festival, Byzantion Festival gibi önemli festivallerde sahne aldılar. Grup, Kilink’ten hatırladığımız Mertcan Mertbilek ve Tarık Töre Elgay tarafından kuruldu ve davullara Rana Uludağ’ın eklenmesiyle son halini aldı. Sahnede Palmiyeler’e tuşlu çalgılarda ve ikinci gitarlarda Barış Konyalı eşlik ediyor. Uzundur sahnemizde görmek istiyorduk, oldu.
palmiyeler.bandcamp.com

Volkan Ergen & Meriç Demirkol Inferno

17 Aralık, Perşembe, 22:00
Volkan Ergen’in darbukası ve Meriç Demirkol’un saksafonu, Dante’nin İlahi Komedya’sının “cehennem” bölümünü seslere döküyor. “Bu eserin şüphesiz en çarpıcı ve en çok tartışılan bölümü cehennemdir ve dokuz halkadan oluşmaktadır. Müzikçiler Dante’nin imgelemleri ve çağrışımları doğrultusunda sesler üretecek, kendi kontrollerindeki ışıklar aracılığıyla birbirlerini yönetecek ve önceden belirledikleri çok sayıdaki edebi olguyu sesleştireceklerdir. Katlar arasındaki titreşim odaklı bu gezinim, bir çeşit metamorfozdur, bu mini cehennem orkestrası izlenirken gerçeklik algılarına tanık olmak, hatta müdahale etmek kaçınılmazdır.”
facebook.com/volkanergeninferno

Demirhan Baylan

18 Aralık, Cuma, 22:30
Enstrümanıyla, sözleriyle ya da kayıt teknolojisi bilgisiyle katkıda bulunduğu sayısız albümün yanında, 9 solo albümüyle bağımsız müzik âlemimizin en yetkin ve yenilikçi isimlerinden biri olan Demirhan Baylan’ı en son 2012’de çıkarttığı Sinyal albümünün ardından sahnemizde ağırlamıştık. Arayı çok çok açmışız. Kadıköy’ün en nev-i şahsına münhasır müzisyeni ile hasret giderme vaktidir.
demirhanbaylan.net

Selin Sümbültepe

24 Aralık, Perşembe, 22:00
Selin birbirinden farklı sahnelerde back vokal yaparak sürdüdüğü kariyerine, bir süredir kendi şarkılarını söyleyerek başka bir yön vermeye başladı. Bu sene paylaştığı birkaç şarkıyla tanıdığımız Selin, 2016 ile birlikte albüm hazırlık sürecine başlayacak. Ona bu yolculukta gitarda Emre Tankal, bas gitarda Volkan Topakoğlu, tuşlu çalgılarda Cem Dinler ve davulda Kerem Öktem eşlik ediyor.
soundcloud.com/selinsumbultepe

Peyk

25 Aralık, Cuma, 22:30
“Nerde kaldı Peyk konseri?” diyenler, kesinlikle haklısınız. Ne mutlu bizlere ki, Peyk artık İstanbul’da ve İstanbul dışında pek çok konser vermeye başladı. Bizim de sıraya girmemiz gerekti. Gecikmenin sebebi budur. Yoksa hem biz, hem onlar, sahnemizin her daim Peyk’i ağırlamaktan gurur duyduğunu biliyor. Haydi bakalım.
peykband.com

She Past Away

26 Aralık, Cumartesi, 22:30
İnanın biz de çok merak ediyoruz She Past Away’in her yıl dünyanın dört bir tarafında aşağı yukarı 100 konser verip memlekette niye sadece Karga’da sahne aldığını. Aralıkta Berlin, Bremen, Roma, Torino, Padova yapıp yine Kadıköy’e gelecekler. Sonra Bern, Stuttgart, Münih, San Francisco, Los Angeles diye devam ediyor. Yani, büyük buluşma, kaçmaz konser.
soundcloud.com/shepastaway