HAYIR BEYEFENDİ ARADIĞIM PUŞT SİZ DEĞİLSİNİZ!


Bayan Takıntı
“Bu kız bu çocukla çok uğraştı, dur ben buna hiç aklına gelmeyecek başka bela bulayım.”

Evren’in benim için uygun gördüğü çalışma tarzı malumunuz bu, bir de, bu mutlu oldu galiba, dur yarım bırakayım da apışıp kalsın stili var ki, o tadından yenmiyor. Gerçekten de yenmiyor ama...

Konunun derinine yazımın ilerleyen kısımlarında ineceğim ama hal böyleyken, bir de ülkede durum vaziyet pek bi meymenetsizken benim kırılmaya yüz tutmuş zembereğim iyice yerinden oynadı sayın okuyucu.

Bir kere metroya binemez oldum, metro beklerken gözüme illa ki birini kestiriyorum ve canlı bomba damgasını vuruyorum, onunla aynı metroya binmiyorum, bir sonraki metroyu beklerken de geçen 5 dakika içinde gözüme yeni bir canlı bomba kestiriyorum ve bu böyle uzayıp giderken ben gideceğim yere gidemiyorum. Metro istasyonundan çıkıp bir taksiye biniyorum, o daha güvenli geliyor, binerken elimde telefon, hemen plaka, durak adı ve durak telefonunun fotoğrafını çekip, rahatlıyorum. Ama bu taksi şoförlerinin trafikte sinirli olanı da hiç çekilmiyor. Taksicilerin birliğinde şikâyet dilekçelerimden kitap yazarım. “10 adımda şikâyet dilekçesi yazma kuralları”. Haliyle sokağa çıkmak da benim için eziyet oldu. Bu arada annemi hastaneye götürürken kaldırıma bırakılmış inşaat demirleri yüzünden düşerek elimi kolumu parçaladım. Annemin ekmeğinin içinden de plastik parçası çıkınca biz annem Bayan Pire ile bizde büyü olduğuna karar verdik. Biz bu başımıza gelen talihsizlerden başlayarak geriye gide gide, ilişkilerimizin yarım kalmasından, iş güç vs. her konudaki talihsizliklerimizi birbirine bağladık ve bir hocaya gidip kısmet açtırmaya karar verdik. Başladık hoca araştırmaya, tarifeler maşallah, bir yandan bunlara para mı kaptıracağız korkusu, bir yandan vaat ettikleri peşimizden koşan erkekler ve kafamızın üstünden yağan paralar, etrafımızı sarıp sarmalayan bolluk, bereket, aşk, para melekleri, tılsımlar, dualar, sayılar, ritüeller derken, öğrendik ki teknoloji bu âlemleri de içine almış. Whatsapp’tan bir fotoğraf gönderiyorsun, çat sende kaç tane büyü var söylüyorlar. Allah için bir tanesi de yok demedi. Sanırsın bütün dünya oturmuş bize büyü yapıyor. Neyse baktık bu işler hacı hoca takımıyla olmayacak, dedik bizim neyimiz eksik, biz kendi büyümüzü bozarız. O kadar çok şey yaptık ki, büyüyü bozmayı beceremediysek bile, büyü utanıp üstümüzden gitmiştir. Evde üzerlik, yedi sokak süprüntüsü yakmayla başladığımız ritüeller yumağımıza, ipe dualar okuyarak ve gecenin bir vakti sokaklara çıkıp o ipi gömerek devam ettik, yetmedi sirkeli suyla yıkandık. Leş gibi koktu. O sırada sirkenin etkisiyle içimdeki pisliklerden temizlenirken Bay Dünya Markası’nı da silip attım :) Yok bu şaka tabii ki, pislik demiyorum ona, ne ona ne o kıza, hatta keşke birarada olsalar diyorum. Çünkü ben bir gece hiç üşenmedim sabaha kadar o kızla ilgili bütün düşüncelerimi söyledim. O kızdan neden nefret ettiğimi buldum, Allah üşenmemiş, babamın annemi aldattığı sekreterinin bir küçüğünü yaratmış, onu da benim eski sevgilimin karşısına çıkartmış. Eski sevgilim Bay Dünya Markası’yla babamın burcu aynı, hop kurdum bağlantıyı, bu adamı silip atmam için evrenden bir mesaj bu dedim. O bağlantıyı nasıl kurdum hiç sormayın. Zerre umurumda değil.

Sonra şu kimimizin elektroniklerini bozan, kimimize eski sevgililerini getiren Merkür Retrosu geldi çattı. Ve bana 13 yıl önceki sevgilimi getirdi, kendini aştı bu retro. Yalnız keyiflenmedim desem yalan olur. Yalnız adam için o zamanlar söylenen laf şu; “10 lafından 9’u yalan, 1’i şüpheli.” Ve bu da babamla aynı burç, buna da bi tane nefretlik kız denk gelir mi acaba? Yok bunun etrafında gerçekten çok hoş hatunlar var. Ama ben, ben gibi değilim artık. Ben onunla mesajlaşırken, şu çok eskilerde kalmış Bay Ruh İkizim meğer ne masummuş, nerdesin be adam triplerimi bile şurada birkaç gündür atlattım. Yok ama onun döneceği... Büyülerimizi bozarken gözüme gözüme çarpan sevdiğini geri döndürme dualarını yapmayı aklımın ucundan bile geçirmedim dersem yalan olur. Ama boşa olur, onların ailece haftada bir ziyaret ettiği hocaları var, muskası var adamın, o profesyonel, ona bir şey etki etmez artık.

Bu kız sıyırmış dediniz mi?

Neyse yorum yapmaktansa, varsa bildiğiniz kısmet açma, büyü bozma, yıldız yükseltme ritüelleriniz, alırım bir dal...

13 yıl önceki sevgilime n’olduğuna gelince...
Korkuyorum sayın okuyucu, buluşmaya bile korkuyorum...

29 Ekim 2015 tarihinde takintinindunyasi.blogspot.com.tr adresinde yayınlanmıştır.

btakinti@gmail.com