A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

karga | Oynamak Ciddiyet İster

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI'

Filename: views/dergi_view.php

Line Number: 102

http://www.kargamecmua.org/dergi/sayi/31/3374" target="_blank" class="twitter">twitter

Oynamak Ciddiyet İster


Her ekim sayısında daha bir özlüyoruz sizi. Alt tarafı yılda bir ritmi kaçırıyoruz. Ama ara verince daha bir özlüyor insan. Bayağı bir de gündem değişimi oluyor. 3G’ye boğulurken sel geldi, bir türlü açılamazken dev adamlar geldi, kanatlarındaki kupalar kartallara dar geldi, insan neyle yaşayamazken üstüne de MÜYAP geldi. Aralardan, kendimizce tırtıkladık biz de işte.
 
Dosya konularımızı birkaç ay evvelden belirlediğimiz için, bu şaşaalı gündemin arasında bizim konu hafif kalabilir. Kalsın da arada bir. Ama bizce gayet önemli bir konu var bu ay; “oyun”. Bazısı eğlenceli, bazısı işin sosyolojisinde, çoğu her zamanki gibi kişşisel, dolu dolu bir oyun dosyamız var. Çokca da yazıyı geri çevirdik bu ay. Oyunu bir nostalji gibi anlatmak istemedik çünkü. Satırlara sızdı yine de, oyun oynayamayacak kadar büyümenin nostaljisi. Ama hayıflanmak, vah vah etmek yok. Mızıkçılık hiç yok.
 
Bu sayının yenileri gerilimli poker eliyle Armağan Çelik, bilgisayar oyunlarının kişisel tarihçesiyle Rıfat Akçe ve Açık Dergi programından tanınığınızı düşündüğümüz Eraslan Sağlam. Kapaktaki illüstrasyonu kullanmamıza hemen izin veren Brezilyalı sanatçı Matheus Lopes Castro’ya da teşekkür edelim tabii. Bir de İlhami Abi yine yazdı mecmuaya ya, ona da selam.
 
Sigara, youtube, Richard Dawkins, belediye tesislerinde içki satışı sözcüklerinin içinde geçtiği cümlenin anafikri nedir?

info@kargamecmua.org