A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

karga | madde bağımlısı

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI'

Filename: views/dergi_view.php

Line Number: 102

http://www.kargamecmua.org/dergi/sayi/30/2548" target="_blank" class="twitter">twitter

madde bağımlısı

Deniz Tan

En yaygın 10 ihmal bahanesi...
Ayyyy çok ihmal ettim seni!” Evet, şekerim çok ihmal ettin zira bu artık hayatımızın gerçeği oldu. Herkes bir şeyleri ihmal ediyor günümüzde. Ailesini, karısını, kocasını, çoluğunu, çocuğunu, işini, hobilerini... Her şeyi ve herkes ihmal ediyoruz. Hatta bazen kendimizi bile. Peki ama neden dediğinizi duyar gibiyim, eh o zaman, ihmal sebepleri için buyrun burdan yakın bakalım...
 
10. Çıkarlar
Ben müteahhitim diyelim. Kaliteli malzeme almayı ihmal etmek işime geliyor çünkü kaliteli mal pahalı, öbürü ucuz. Heh işte, o zaman unutmuşum gibi, ihmal etmişim gibi yapıyorum. Sonra bina yıkılınca şaşırmışım gibi yapıyorum. Aslında gayet bilinçliyim, bilinçlice kötü kalpli bir insanım. Bu tip bir şey işte.
 
09. Bağımlılık
Her tür bağımlılık bir kaçıştır derler. İşte ben de internet olsun, alkol olsun, seks olsun, bu bağımlılıklarımı kullanarak gerçek hayattan kaçıyorum. Onlara kendimi kaptırıp gidince, arkadaşı, eşi dostu aramak sormak aklıma gelmiyor, ihmal etmiş oluyorum otomatikman.
 
08. Öküzlük
Öküzüm la ben, ayıyım işte, bildiğin kereste. Eweet, ne vardı? Ne duyarlılık bekledin ki benden zaten? İhmal etmek benim doğam gereği yavrucum, yapım müsaade etmiyor ki ihmal etmemeye. Mesela elektrik faturasını ihmal ediyorum çünkü ödemek aklıma bile gelmiyor, sonra da elektirik kesiliyor, eweet, ne vardı? Mööö.
 
07. Korkular
Kardeşim, gidip de patrondan zam istemek yemiyor, ya “de get derse,” diye yusuf yusuf atıyorum, dahası var mı? Ben de ne yapıyorum, bilinçaltının derinliklerine itiyorum bu konuşmayı, unutuyorum, ihmal ediyorum, kaçıyorum.
 
06. Dikkat dağıtıcı unsurlar
Ya aslında ben iyi niyetliyim de televizyondu, internetti dikkatim dağılıyor yahu, konsantre olamıyorum ki hiçbir şeye. Misal oturuyorum işin başına, aaa o da nesi biri, kedicikli power point göndermiş, aman ne güzel, bunu sevdiğim 10 kadına atayım derken, bekleyen işler ihmal edilmiş olmuyor mu, oluyor tabii.
 
05. İsteksizlik
Bu çok basit aslında. Bilmemkim ile görüşmek istemiyorum, çalışmak istemiyorum, bankaya gidip de kuyruk beklemek istemiyorum. E, ne yapıyorum, hoooop atıyorum konuyu kafamın derinliklerinde bekleyen arşivlere, unutuyorum gidiyor. Sonra da utanmadan diyorum ki: “Ayyyy ne zamandır yapıcam da hep unutuyorum işte!”
 
04. Maymun iştahlılık
Dikkat dağıtıcı unsurlar gibi ama tam olarak değil. Zira bunda oturuyorum bir işin başına, dikkatim de dağılmıyor ama sıkılıyorum yahu. Hiperaktifim, yerimde duramıyorum ben, uzun süre aynı şeye, aynı insana konsantre olamıyorum. Başka bir şeye geçiyorum, o da bitmiyor, başka bi şey, başka bi şey derken hepsini ihmal ediyorum, evet.
 
03. Unutkanlık
Balık hafızalıyım kardeşim. Bilinçli olarak unutmuyorum da kafam dolu, bunadım, B12 almam lazım, ne bileyim.... Unutuyorum işte. Sabah diyorum ki, akşam şu işimi halledeyim, aaa bir bakmışım yok, akşam olmuş ne yapacaktım unutmuşum bile. İhmal mi ihmal de kötü niyetli değilim vallaha bak.
 
02. Üşengeçlik
Şimdi evimde kurulmuşum, klima püfür püfür, televizyonda filmim... Ohhh kebap. Çat biri arar: Haydin biz Büyük Çekmece’ye göle bakmaya gidiyoruz. Ne diyosunnnn? Eh haliyle, gitmem. Sonra da gerekirse, dırdır çeker dururum, “bizi çok ihmal ediyosun amaaaa!” diye.
 
01. Zamansızlık
Dedik başta, modern çağ bu. Herkes işinde gücünde. Ben de koşturup duruyorum bir o yana, bir bu yana. Hayat gailesi işte, ne yapacaksın. Hafta sonu kuaföre gideyim, spora gideyim, muhtara gideyim, sevdiklerimi göreyim derken, hep birileri eksik kalıyor. Zaman yetmiyor ki bu zamanda!
 
Eveeet... İhmallerin arkasındaki sebepleri izledik, sevgili seyirciler. Tabii doğal, yoruluyoruz, ediyoruz, her zaman her şeyi yapmaya enerjimiz kalmıyor. Yine de ihmal etmeyi de arada bir ihmal etmekte fayda var tabii! Zira insanlar, işler, güçler pek de ihmale gelmiyor şu hayatta.
 

bilgi@maddebagimlisi.com

www.maddebagimlisi.com

info@kargamecmua.com