A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

karga | Hayvanlar Alemi

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI'

Filename: views/dergi_view.php

Line Number: 102

http://www.kargamecmua.org/dergi/sayi/17/3104" target="_blank" class="twitter">twitter
Ercüment Usluer

Hayvanlar Alemi


Nasıl da birden geldi yaz. Daha hanımeliler, gülibrişimler açacaktı. Kokularından mest olup gevşeyecektik. Birden bire ter içinde kalınca daha iyi olmadı açıkçası. Yazamayınca bitmiyor. Ama nihayet bitti. Klimasız da olabiliyormuş.
 
Her ne kadar bir anda ortalığı sinek familyasının her türlüsü kapladıysa da, bu sayının dosya konusunu “Hayvanlar Alemi” olarak belirlememizin nedeni bu değil. İtidal çağrıları arasında davete icabetimizi bir ay geciktirip, tez elden çıkarabileceğimizi sandığımız bir sayı yapalım dedik. Bin türlü hayvan var, ne yazacağımızı düşünmeyiz dedik. Dedik de, bakalım oldu mu? Bakın yani.
 
Efendim, bu sayıda aramıza bayağı yeni isim katıldı. Önce bir büyük usta, Galip Tekin. bAŞKa Sesler’in İsviçre çakısı Sedat Türkantoz bir diğer yeni yazarımız. Daha önce stüdyosunu ve imkânlarını defalarca hizmetimize açan Ercüment Usluer de bu sefer şahsen karga çekti bizim için. Mecmuamızın biricik tasarımcısı Peri’yi bizlere kazandıran Ümit Çakmur da üç maymun logomuzu yaptı. Bir diğer yeni fotoğrafçımız da Berna Bulat. Hem illüstrayson hem de fotoğraf veren Burcu Aydın’ı da unutmayalım. Son olarak Zeynep Atalay’a da (bizce) sevimli kapağımızı borçluyuz. Nasıl söyleyelim, sayımız arttıkça seviniyoruz. Ve tüm yeni katılımcılarımızla önümüzdeki sayılarda da bir arada olmayı diliyoruz.
 
Yeni bir bölümümüz var bir de, “İstinat Duvarı”. Sezgi Davran rumuzuyla hazırlanan kolektif bir sayfa. Duymayıp, görmeyip, söylememekten sıkılan herkesi bu sayfayı birlikte oluşturmaya davet ediyoruz.
 
Yaza hızlı girmiş olabiliriz. Ama sonuçta sıcaklar daha da artacak. Mersin’in insanı tüketen sıcağında çok saygıdeğer Orhan Abi, “Bu kadar sıcak insanı haysiyetsizleştiriyor,” demişti bir keresinde. Demek ki daha da dikkatle; yapmaya devam…
info@kargamecmua.org