A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

karga | kargART Aralık 2017 Programı

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI'

Filename: views/dergi_view.php

Line Number: 102

http://www.kargamecmua.org/dergi/sayi/121/4457" target="_blank" class="twitter">twitter

kargART Aralık 2017 Programı

Don Kişot Bisiklet Kollektifi Sunar: La Haine // kargART gösterim

6 Aralık 2017 Çarşamba – 20:30 

50. kattan düşen adamın hikâyesini duymuş muydunuz? 25 yaşındaki genç yönetmeni Mathieu Kassovitz’e Cannes’da “En İyi Yönetmen” ödülünü kazandıran iddialı film, 1995 yılının en çok ses getiren yapıtlarının başında yer alır. Başrollerinde başarılı oyunculuklarıyla Vincent Cassel, Hubert Kondé ve Saïd Taghmaoui’yi gördüğümüz film, Paris’in varoşlarında yaşayan farklı ırktan ve kendilerine farklı bir dünya kuran üç gencin sıradan 24 saatini konu alır. Sefalet, işsizlik, parasızlık, sınıf ayrımları ve ırkçılık… Kısacası insanın insana yaptığı en büyük zulümler, bu Paris getto’sunun sokaklarında can bulur, ayakta kalma savaşını güçleştirir. Siyasi taşlama niteliğindeki film, göçmenlerin Fransa’da karşılaştığı zorlukları son derece gerçekçi bir şekilde gözler önüne sermiş, böylece tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Dijital saat aracılığıyla sekansların ve zaman kavramının belirginleştirildiği filmde, özellikle yönetmenin “Dolly Zoom” tekniği ile çektiği sahneler görülmeye değerdir.

La Haine / Mathieu Kassovitz / 1996 / 1’38” / Türkçe Altyazı

Fırat Dövencioğlu, “Sex & Violence” // kargART sergi

10-11-12 Aralık 2017 – 15:00-20:30 

Fırat Dövencioğlu holiganizm ve pin-up erotizminin ortak duygusu “tutku”dan yola çıkarak, suluboya resimlerini polaroid formatta sunuyor. Dopamin ve oksitosin salgılatmayı vaat ediyor.

Açılış: 10 Aralık Pazar 20:00

Şiddetsiz Eylem Atölyesi // kargART atölye

17 Aralık 2017 Pazar – 15:00 

“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi biraraya getirmeyi amaçlıyor. Atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın Şiddetsiz Eylemin Politiği kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? Her ayın genellikle üçüncü Pazar günü, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için biraraya geliyoruz. Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin! 
 
www.dusun-think.net  //  www.facebook.com/ifadeozgurlugu //   twitter.com/dusundusun
(Aralık ayı içeriği daha sonra duyurulacaktır.)

Denk! (Stand-up) // kargART sahne

20 Kasım 2017 Çarşamba – 21:00

Denk!; Emre Günsal, Akın Aslan ve Yavuz Günal'ın sırayla 20 dakika stand-up yaptığı bir komedi gecesidir.
Sürpriz konuklar yok! Beyinsiz sunucu yok! "Ağbiii ne acayip milletiz" şakaları yok!

Düz stand-up.


 

sinemakarga #nefenadünya serisi: Three Days Of The Condor // kargART gösterim

26 Aralık Salı – 20:30
Sinemakarga #nefenadünya serisi sezon boyunca can sıkıcı dünyaları kapısını aralayacak. Karanlık yaşamlar, bulanık fikirler etrafında aslında bir nevi modern dünya bunalımları üzerine yürüyecek.
Sydney Pollack’ın her seferinde tekrar izleme isteği uyandıran bu politik gerilimi, normal hayatlarımıza huzursuzluğun otorite eli ile nasıl da bulaştırıldığının özeti gibi. Şifre çözücü Joseph’in içine düştüğü berbat oyuna odaklanan film, planlanmış komplonun hayatımızı nasıl da cehenneme çevirdiğini anlatıyor.
 
Three Days Of The Condor / Sydney Pollack / 1’57” / 1977
 

“KAPANIŞ” // kargART sergi Gökhan Kuzu / Ozan Ersizer / Göktuğ Öncü / Uğur Daştan / Cerensu Çelik

29 Aralık 2017 – 02 Ocak 2018 15:00-20:00
“Kapatmak istedikleri bir şey yok. Anlatmak istedikleri...
 
‘KAPANMAK’ - İçine dönmek, verilen özgürce bir seçimden ziyade, geriye kalan tek seçenek. Dayatılan, dayatılmak istenenin üzerine çıkmak. Taklit'in üzerinden atlamak -kendine özgü işler üretip; dertlerini-gördüklerini kendi üsluplarıyla anlatmak isteyen ‘BEŞ’ sanatçı. Kapanıyoruz ve sanatçıların izlenimlerine-düşlerine giriyoruz.”
 
Açılış: 29 Aralık Cuma 20:00 (Eray Gedik – Flower Room Performansı)