kargART Kasım 2017 Programı

Malignant Humour (Stand-up) // kargART sahne

8 Kasım 2017 Çarşamba – 20:30
 
Back at Karga for the 3rd time. The two least-Turkish comedians in Istanbul get together to form one big loud mouth in a stand-up comedy show that’s not for the faint hearted.
 
Asli Akbay and ErimBilgin lay down their confusion, pain and hilarity in their struggle with the day-to-day grind. Part stand-up and part-therapy for all involved no subject is off limits. Be prepared for some high energy absurdity and side-splitting ridiculousness. Come along with an open mind, for surely their humour will grow on you like some poisonous fungus.
P.S Don't come if you haven’t at least chuckled at a dead grandma joke before.
 
This show will be in English.

sinemakarga #nefenadünya serisi: Mississippi Burning // kargART gösterim

15 Kasım Çarşamba – 20:30

sinemakarga #nefenadünya serisi sezon boyunca can sıkıcı dünyaları kapısını aralayacak. Karanlık yaşamlar, bulanık fikirler etrafında aslında bir nevi modern dünya bunalımları üzerine yürüyecek.
 
Serinin ikinci filmi filmi ise ırkçılık ve buna dışarıdan bakan üçüncü şahısların şahit oldukları gerçekliğin yıkıcı bir anlatısı. Alan Parker’ın Mississippi Burning’i her daim yerini bulan bir yapım. Dili ve karakterleri değiştirdiğiniz zaman illa ki bulunduğunuz coğrafyaya uygun bir nefret hikâyesi çıkacaktır. Kaybolan aktivistlerin peşine düşen farklı bakış açısına sahip iki FBI ajanının hikâyesi etrafında oluşan olayları anlatan yapım özellikle çekildiği dönemdeki jenerasyonu ırkçılık konusunda etkilemesi ile tıpkı daha eskilerde (ve hâlâ) Harper Lee’nin Bülbülü Öldürmek yapıtı veya aynı adlı 1962 yapımı filminin etkisini yaşattığını söylemek abartılı olmaz.
 
Mississippi Burning / Alan Parker / 1988 / 128 dk. / Türkçe Altyazı / Gösterim ücretsizdir. 

Şiddetsiz Eylem Atölyesi // kargART atölye

19 Kasım 2017 Pazar – 15:00
 
“Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi biraraya getirmeyi amaçlıyor. Atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın Şiddetsiz Eylemin Politiği kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? Her ayın genellikle üçüncü Pazar günü, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için biraraya geliyoruz. Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin! 
 
www.dusun-think.net  //  www.facebook.com/ifadeozgurlugu //   twitter.com/dusundusun
(Kasım ayı içeriği daha sonra duyurulacaktır.)

Homo Virus - Kadir M. Ersoy // kargART sergi

26-27-28 Kasım 2017
 
Aynaya baktığımızda gördüğümüz etten kemikten bedenin arkasındaki benliği sadece kendimize bahsedilmiş bir armağan olduğu yanılgısının yüzüme vurduğu gün anladım ki ben bir homo virus’um. Homo gibi iki ayak üstünde durabilen ama virüs gibi girdiği bedeni yok ederek en guçlu haline gelen...
 
Homo Virus bir yüzleşme. Sorular silsilesi... Ayrışmanın başlangıç noktasına giden bir zaman makinası. Tanrının doğuşuna şahitlik ettiğin an. Korkaklığın anayasası. Şiddetin bedene bürünmüş hali. Kan kırmızısı, gece karanlığı, göz yaşı şeffaflığı... Mükemmelliyet hastalığının ta kendisi...
 
Homo Virus önceleri her şey gibiyken, sonraları hiçbir şeye benzemeyen oluverme serüvenimizi anlatıyor. Bu serüvende görmezden geldiğimiz sayısız farklı benliğin deneyimlerini aktarmaya çalışıyor. Yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgide seyrediyor ve yaşamın tarafını tutuyor. Doğru bilinenlere, gerçek sanılanlara büyük bir saldırıyı hedefliyor. Homo Virus; var olduğumuz kişiyi sorgulamamızı, geldiğimiz yerin varmak istediğimiz yer olduğuna işaret ediyor ve empatinin gerçek manasına vurgu yapıyor.
 
Açılış: 26 Kasım Pazar 18:00
28 Kasım Salı akşamına kadar 15:00-21:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

Denk! (Stand-up) // kargART sahne

29 Kasım 2017 Çarşamba – 21:00
 
Denk!; Emre Günsal, Akın Aslan ve Yavuz Günal’ın sırayla 20 dakika stand-up yaptığı bir komedi gecesidir.
Sürpriz konuklar yok! Beyinsiz sunucu yok! “Ağbiii ne acayip milletiz” şakaları yok!
 
Düz stand-up.