kargART Ocak 2017

Fütursuz Doğaçlama // kargART sahne


10.01.2017 Salı 20:30


Fütursuz Doğaçlama, füturist oyunculuk tekniğinin temeli olan “olma hali” ve anın yaratıcılıkla şekillenmesi temellerini,  playback tiyatro teknikleri ile sentezleyerek izleyiciye farklı bir deneyim yaşatır. 


Artık seyirci, sadece izleyen değil, her şeyden önce sahneyi harekete geçiren bir senaristtir! 

Senaryolar yaşanmış gerçeklerdir. Bu yolla seyirci ve oyuncu arasında alışılagelmiş iletişim duvarı kırılır. Bu özel uygulamada insana dair tüm duygular büyülü bir atmosfere dönüşür.


Yaşamış olduğu anısını ya da o anda hissettiklerini, sahnede ekiple ve tüm izleyenlerle paylaşan seyirci, anlatmış olduğu anısını, hikâyesini, ekibin kullandığı belli teknikler üzerinden izler!


Unutmayın, oyun yalnızca bir kere oynanır ve bu oyunun tekrarı yoktur…

“Abraxas Masal Gecesi” – Argın Kubin // kargART performans


15.01.2017 Pazar 18:00


“Hüznümün merkezinde bağdaş kurmuş oturuyorum. Korkularım karanlığın içinden bana el sallarken , korkuların yanında duran cesareti de görüyor gözlerim. Attığım bir kahkaha ile kendime gelip gerçeklerin yanında hayallerimi hatırlıyorum. Sessizliğin ele geçirdiği bir anda dile gelmek isteyen hikâyeler boğazımda sıralanıyor. Sıralanan bu hikâyeleri bu sefer Kadıköy kargART‘da anlatıyorum. Sizleri masalların tılsımlı dünyasında beraberce yürümeye davet ediyorum. Bu davet içinizde yankılanıyorsa buyrun gelin, Argın masallar anlatsın, masallar da Argın’ı anlatsın.”

Şiddetsiz Eylem Atölyesi // kargART izlek2017: Devam Etmek


22.01.2017 Pazar 15:00


Şiddetsiz Eylem Atölyesi, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi biraraya getirmeyi amaçlıyor. Atölyenin ana izleğini Gene Sharp'ın Şiddetsiz Eylemin Politiği kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? Her ayın üçüncü Pazar günü, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için biraraya geliyoruz.


Aklınızın karamsarlığını, iradenizin iyimserliğini de alıp gelin! 


(Atölye içeriği karga.com.tr ve kargART sosyal medya sayfasından duyurulacaktır.)

Antikapitalistler Destek Gecesi // kargART sahne


25.01.2017 Çarşamba 20:30


“Antikapitalistler; milliyetçiliğe, ırkçılığa, İslamofobiye, cinsiyetçiliğe, militarizme, homofobiye, savaşa, küresel ısınmaya ve küresel kapitalizmin daha çok kâr elde etmek için tüm ezilenler üzerindeki her türden baskı ve sindirme politikalarına karşı kampanyalar inşa etmek üzere biraraya gelen kişilerden oluşur. kargART Salonu’ndaki gecemize katılarak derneğimizin yapacağı çalışmalara destek çıkabilir, imecemize katılabilirsiniz.”


20:00 - Tolga Tüzün - Faz Kaymaları //  21:00 - Stiff // 22:00 - Deniz Güngören & Sinan Altıparmak // 23:00 - Biblo

ÆVOM > Portal #2: Rektal Tuşe / Inhuman Depravity / Rötbrains // kargART sahne


29.01.2017 Pazar 20:30


"Bu geçit, huzurun gürültüde, anlamın ise bütünlükte olduğu bilgisiyle açılır."


"Portal” serisi, kültür ve tarz gözetmeksizin, sesi sadece ses olarak duymayı ve paylaşmayı amaçlamaktadır.


Serinin bu bölümünde Rektal Tuşe, Inhuman Depravity ve Rötbrains sahnede olacak.

Üç Nokta Tiyatro: “Kadın” // kargART sahne


31.01.2017 Salı 20:30


“Milyarlarca yıl önce var olan kadının hikâyelerinden yalnızca biri. Bu topraklarda yaşayan milyonlarca kadından sadece biri olan Yeşim'in hikâyesi. Toplumsal baskı, kadın üzerinde ki ahlak anlayışına karşı eleştirel bir hikâye. Son dönemlerde toplumsal sorun üzerine yapılan en sert oyunlardan biri.”


Yazan / Yönetmen: Dilay Alata

Oyuncular: Ezgi Özfen / Elmir Qasimov / Görkem Aydın / Ege Cirit