Endüstriyel Spora Karşı Gazozuna...


Kargaspor
Gazoz Ligi’nin 6. sezonu da bitti. Finalde Avamgücü’nü 4-2 yenen İTÜ İMK, üst üste ikinci şampiyonluğunu kazandı. Kara Mizah üçüncü, Epicballz da dördüncü oldu. Kargaspor ise WhatsApp grubunda Euro 2016’nın her maçı içi ortalama 300 mesaj yazarak geyiğe devam ediyor. Kimi ayaklar suya, kimileri kanepelere uzanıyor. Sezona daha çok var nasılsa. 
Dünyanın dört bir köşesinde gerçekleşen terör saldırılarına tribünlerden ya da sahalardan tepkiler verilmeye devam ediliyor. En son IŞİD’İn Orlando’da gerçekleştirdiği katliama tepki olarak A.B.D. futbol takımı kaptanı Michael Bradley, takımnın LGBT ile dayanışmasını göstermek üzere Copa America’nın çeyrek final karşılaşmasında karşılaştıkları Ekvator maçına gökkuşağı renklerinde bir kaptanlık pazubantı takarak çıktı. Tüm dünyanın takip ettiği bir organizasyonda dayanışmayı yüceltmek adına sembolik bir hareket gibi gözükebilir Bradley’nn yaptığı. Ancak kaptan takımıyla beraber bir de video yayınlayadı. Videoda takım oyuncuları “Bazı insanlar maalesef nefrete inanıyor. Farklı görünen, farklı düşünen, farklı seven inanların sesini susturmak istiyorlar,” diyorlar. Bradley ayrıca Orlando’da hayatını kaybedenlerin yakınları için kurulan OneOrlando Fund ve Equality Florda organizasyonlarına bağış yaptı. Ve çeyrek finalde giydiği forma ve taktığı gökkuşağı pazubantını yine bu vakıflara bağışlamak üzere açık arttırmaya çıkardı.
 
Amerikalı kaptanın hassasiyeti farklı. Bizim kaptanımız Arda Turan da hassas biri. İlk iki maçtaki düşük performansı sonrası büyük eleştiriler almış, üçüncü maçta Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yendikten sonra takımca coşan ve sanki bir üst tura kalmış gibi haddini aşan millilerimizin (misal Burak Yılmaz gol atınca tribünlere el kol işareti yapmıştı) tecrübeli kaptanı da kendisini eleştirenlere tek tek hesap soracağını belirtmişti.
 
Euro 2016 bahsi açılmışken, geçen sayı Utkan Bey cereyanda kalmış sıcaktan kaçayım derken, turnuva değerlendirmesinde Bosna Hersek’i övmek gelmiş içinden. İçi temizdir. info@kargamecmua.org