Canlıkarga Şubat 2016

Soyut Boyut “2” Albümü Tanıtım Konseri

4 Şubat, Perşembe, 21:30
Sarp Maden, Engin Recepoğulları ve Ediz Hafızoğlu, ikinci albümleri Soyut Boyut 2’nin tanıtım konseri ile karşınızda. Serbest doğaçlamalardan oluşan albümde müzisyenlerin bilinçaltından o anda süzülerek şekillenen müzik, hiçbir sınırlama olmadan ortaya çıkıyor ve belgeleniyor. Her performansları kendileri ve dinleyici için de yeni bir deneyim vaat eden bu doğaçlamalar Kabak & Lin Records ile dinleyicilere aktarılıyor. 2016 yılının ilk ayında yayınlanan bu albümü  canlı dinlemenin keyfiyle...
facebook.com/ssoyutbboyut

Help! The Captain Threw Up

5 Şubat, Cuma, 22:30
Geçen yılın sonlarında çıkarttığı yeni EP’si Ancient Dance Songs ile post-rock çizgisinden daha deneysel sulara açılan Help! The Captain Threw Up, ikinci kez sahnemizde. Ozan Çalı, Ozan Çanak, Uygar Çetiner, Mert Hocaoğlu ve Yasemin Özler kadrosuyla yaptıkları müziği “enstrümantal rock” olarak tanımlasalar da; HTCTU ekibi bol katmanlı ve duygular arası girift müzikleriyle farklı deneyimler yaşamak isteyenler için bire bir.
helpthecaptainthrewup.com

Astrofella

6 Şubat, Cumartesi, 22:30
Memleketin en iyi alternatif müzik ekiplerinden biri olarak anılan Astrofella, elektronik müziği rock elementleri ile birleştirip yüksek enerjili bir performans sunuyor. İlk EP’sini 2015 Nisan ayında Partapart Records’tan çıkaran ekibi canlıkarga sahnesinde ilk defa ağırlıyoruz.
astrofella.com

KLAN EP Tanıtım Konseri

11 Şubat, Perşembe, 22:00
2013 baharında gitarda Utku Uluer, basda Mert Hallı, klavyede Mete Turan, davulda Alper Yamak tarafından kurulan KLAN, ilk konserini aynı yıl Burgazada Paradisos Müzik festivalinde verdi. 2015 ilkbaharında ilk EP’leri Klan ist Klan’ı Utku Öğüt prodüktörlüğünde kaydederek geçtiğimiz yılın sonlarında Müzik Hayvanı tarafından yayınlayan ekip, İstanbul’un alternatif sahnelerinde pişirdikleri müziklerini ilk kez muhitlerine ve sahnemize taşıyorlar.
klanmusic.bandcamp.com

Melek Albüm Tanıtım Konseri

12 Şubat, Cuma, 22:30
‘90’ların “hızlı” gruplarından Kadıköylü Cultus’un vokalisti Burak Atalay, Melek ile aramıza dönmüş ve Okaner Ertuğrul ve Fuat Güney’le birlikte ilk albümleri Melek’i 2014’te çıkartmıştı. Ekip, ikinci albümünün kayıtlarına yeni davulcuları Fevzi Kizir ile girişti. Bestelerini “içsel” ve “melodik” olarak tanımlayan Melek, sahnede üç kişiyle, yüksek tansiyon içeren güçlü bir sound ve müzik icra ediyor.
facebook.com/melekband

Kaptan Anadol! // Velet

13 Şubat, Cumartesi, 22:00
 
Kaptan Anadol!
Kaptan Anadol! 2008 yılında kurulup 2 şarkı kaydedip ardından hemen yok olmuş; 2015 yılında ise yeni kadrosuyla tekrar yeryüzüne dönmüş Ankaralı heavy / stoner rock üçlüsü. Mustafa Yüksel, Ender Erişen ve Talya Kanmaz’dan oluşan kadrosuyla yeryüzüne 19. Roxy Müzik Günleri üçüncüsü olarak merhaba diyen Kaptan Anadol!, geçen yıl Ağustos ayında 3 şarkılık ilk kısa çaları Ankara Ölüm Turu’nu yayınlayıp, hız kesmeden çalışmaya devam ederek, Ankara’nın Aralık ayına yakışır karanlıktaki yeni kısa çaları Kozmik Öfke’yi de yayınladı. Üçlü beslendiği her türlü rock formundan kaynak alan şarkılarıyla Ankra’nın gürültüsünü Kadıköy’e taşıyor.
youtube.com/c/kaptananadol!
 
Velet
Kendilerini gayet net ifade ediyorlar, biz ortalığı karıştırmayalım: “sokak. cop. aşk. trans. kan. ceset. umut. kadın. yasak. seks. silah. suikast. cüppe. içki. erkek. sandık. ağaç. sansür. döviz. dans. mafya. reyting. barış. bomba. önder. meriç. deniz. velet.”
facebook.com/veletband

Yakaza Ensemble

19 Şubat, Cuma, 22:30
Bir taraftan büyük merak ve heyecanla beklediğimiz yeni albümlerinin kayıtlarına kafa yorarken, diğer taraftan grup üyelerinden Ömer memlekete geldikçe konser vermeye devam eden, memleketin en özgün müziklerinden birinin icracıları Yakaza Ensemble, sükseli Japonya turnesinin ardından yuvaya dönüyor. Bir süre pek konser olmayacak. Ka-çır-ma-yın!
yakazaensemble.com

Al’York // The Away Days

20 Şubat, Cumartesi, 22:00
 
Al’York
2015 Mayıs ayının sonunda Ankara’da kurulan Al’York, kendi bestelerinden oluşan setleriyle sahnede nefes almayı seven 4 kişi. Elektronik, rock, punk ve blues müzikten besleniyor. Ankara’nın muhtelif mekânlarında konserler verdikten sonra Galata Kulesi’nin dibinde kendi besteleri olan “Deal is a Deal” akustik performansıyla dinleyici kitlesine seslerini duyurmaya başladılar. ODTÜ Alternatif Müzik Günleri’nde headliner olarak sahne alan bu yepyeni grup, bu ay Ankara’dan Kadıköy’e transfer ettiğimiz ikinci isim.
alyorkmusic.com
 
The Away Days
Oğuzcan Özen ve Sezer Koç tarafından 2012 yılında kurulan ve Haktan İlhan ile Anıl Atik’in katılımı ile son şeklini alan The Away Days, o sene yayınladıkları How Did It All Start adlı EP’leri ve “Galaxies” adlı video klipleriyle kendi takipçi kitlesini oluşturmaya başladı. 2013 yılının Mart ayında Amerika’nın Austin kentindeki South by Southwest Festivali’nde gerçekleştirdikleri iki performans sonrası aralarında The Guardian gibi devlerin de bulunduğu yabancı basının ilgisini çektikten sonra, Mayıs ayında gerçekleştirdikleri The Great Escape festivalinin de dahil olduğu iki haftalık İngiltere turnesinden de başarıyla döndüler. Aralık başında Londra, Brighton ve Bournemouth şehirlerinin dahil olduğu bir İngiltere turnesi ve Red Bull Londra Stüdyoları’nda bir çekimin ardından Belçika’nın Gent kentinde Glimps Festivali’nde sahne alan The Away Days, uzundur beklediğimiz ilk albümleri öncesinde bir kez daha sahnemizde.
theawaydays.co

Nihil Piraye

26 Şubat, Cuma, 22:30
Bu yılın müzikal olarak pek doyurucu geçeceğinin ilk emaresi Nihil Piraye’nin ilk albümü Sanduka bizce. Mecmuanın bu sayısında haklarında bir yazı bulabileceğiniz grubun sahneye yeni bir set-up ve yepyeni bir sound ile çıkacaklarını söyleyelim sadece.
soundcloud.com/nihilpiraye

90BPM

27 Şubat, Cumartesi, 22:30
Hip hop sahnemizin hareketlenmesinin en önemli etkenlerinden Da Poet, Farazi, Kayra, Sorgu ve Savai’nin güç birliğiyle kurulan 90BPM, geçen yıl çıkarttıkları Kötülük Bizim İşimiz albümüyle kolektif bilincin başarısını gözler önüne serdi. Sahnede sürpriz konuklarını da ağırlayacakları bu geceyle ilgili kaygımız çelik putrellerin taşıma kapasitesi. Çünkü zıplamadan duramayacaksınız.
90-bpm.bandcamp.com