karga

KARGA MECMUA #95

Devam Et

Son yıllarda topluca yükselip, mücadeleyi belli hedeflere kilitleyip sonra da topluca hayal kırıklıkları yaşadık üst üste. Sanki mücadele kelimesinin anlamı bile bir süreklilik içermiyormuş gibi. Sekiz senedir anlatageldiğimiz konular, fikri takibini yaptığımız konular neredeyse aynı. Yeni bir yaşam biçimi inşa etmek olarak özetleyebiliriz tümünü. Bu inşa süreci de bir hedefe kitlenmiş değil. Çünkü her zaman daha iyisi var. Devrim devinim demek. Sürekli sorgulayarak, hep daha iyiyi arayan, ulaşmaya çalışan bir yol. Menzil hâlâ uzun ve yolun başındayız. Bu nedenle “devam etmek” oldu bu sayı dosya konumuz.
 
Lakin seçim sonrası dalgalanmaları, yaz geldi halleri etkili oldu dosya konumuzu toparlamakta. Ya da nasıl bir dosya yapmak istediğimizi, devam etmeyi niye önemsediğimizi iyi anlatamadık. Yelpazeyi genişletemedik, görüş zenginliği olmadı pek dosyamızda. Böyle olunca da dosya dışı yazılar bir hayli zenginleşti. İki kitap, iki sinema ve alışık olduğunuz üzere bolca müzik yazımız var.
 
Bu sayıda aramıza yeni katılanlar şakuhaçi ustası Kiku Day röportajıyla Fakih Kademoğlu ve dosyamıza katkısıyla Begüm Zorlu.
 
Gençlik başımda duman...

Katkıda Bulunanlar: Okan Aydın, Yakup Aydın, Bahadır Dilbaz, Müge Ersan, Fakih Kademoğlu, Murat Kızılca, Oğuzhan Oğuz, Murat MRT Seçkin, Semra Uygun, Aylin Ünal, Yenal Yergün, Begüm Zorlu.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...