karga

KARGA MECMUA #118

Her geçen gün yeni bir bilimsel gelişmeye, keşife uyandığımız, bilimin ivmesiyle başımızın döndüğü bu günlerde; 17. yüzyıldan beridir yazılan kitaplarla kendine ciddi bir takipçi kitlesi bulmuş, sinemanın gelişimiyle ve çizgi romanlarla pop kültürünün en önemli kaynaklarından biri olmuş bilim kurgu dosyasını açtık bu sayıda sizler için. Şu sıralar olup bitenler işin kurgu tarafını eksiltti biraz tabii, yaşıyoruz çünkü bilim kurgu diye bildiğimiz şeyi. Bu durum dosya yazılarına da yansıdı doğal olarak. Bir de katılımcılarımız da bayağı sahiplendiler dosyayı. Uzundur bu kadar dolu bir dosya konumuz olmamıştı.
 
Temmuz sayısını matbaaya verdiğimizde aldığımız bir haberle üzüldük. Mecmuayı ilk günlerden fark eden ve kullanmamız için çizimlerini vererek destek olan abimiz Galip Tekin’i kaybettik. Mecmuaya armağan ettiği çizimlerinden bir kolajla anıyoruz kendisini.

Dosya konusu haricinde Bozcaada Caz Festivali, Front Line Assembly (ki dosyaya da girer aslında), Venedik Bienali, Stephen King'in uyarlama dünyası ve mutad köşelerimiz yer alıyor bu sayıda.

Bu ayın yeni katılımcıları Bozcaada Caz Festivali’ni belgeleyen Çağıl Özdemir ve Nilgün Kara.

Katkıda Bulunanlar: Selim Ataş, Okan Aydın, Gökhan Birdal, Cünort, Ceyhun Erdem, Müge Ersan, Emre Eryılmaz, Nazlı Kalkan, Nilgün Kara, Murat Kızılca, Vedat Ozan, Çağıl Özdemir, Viktor Pilatan, Murat Mrt Seçkin, Galip Tekin, Burcu Uğuz, Semra Uygun, Barış Yarsel, Deniz Yenihayat, Yenal Yergün.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...