karga

KARGA MECMUA #108

Ekim sayılarını toplamak zor oluyor hep. Katılımcılarımız tatil haletiruhiyesinden kolay çıkamıyor. Ağustos-Eylül sayısının bozduğu ritmi yeniden yakalama da bu sayıya düşüyor vs. vs. Lakin bu sayı ayrıca zor oldu. Önce Karga var oldu olalı desteğini esirgemeyen kadim dostumuz Hikmet Yiğit’i (Hiko Dayı) genç yaşında, durduk yere kaybettik. Üstüne mecmuamıza birkaç sayıda da olsa önemli katkı vermiş, çok genç yaşında zekâsıyla çevresindekileri etkilemiş bir entelektüel olan Ardacan Özdemir’i kaybettiğimizin haberini aldık. Şimdi buraya nasıl başka bir şey yazamıyorsak, bu haberleri alınca da uzunca süre öylece kaldık. Bu sayıyı her ikisine birden adıyoruz.
 
Dosya konumuz “klişe”. Klişelere pek itibar etmediğimizi gördük. İyi oldu. Dosya konusu haricinde Seren Yüce söyleşisi, 2000 yılında çıkan albümlere bir güzelleme, Young Gods'ın T.V. Sky ve Selim Saraçoğlu'nın Başka Bir Vaha albüm değerlendirmeleri, Marcella dizisi ve Christopher Guest yazıları ve geçen sayıdan devam "Ne Oluyor(du)? - II var bu sayıda.
 
Bu sayıda aramıza katılanlar; kapağımızın çizeri Muzaffer Gümüşsu, Hiko’muzun fotoğrafını çeken İlkay Muratoğlu ve sayfanın kargasını gönderen Candan Dağ.

Katkıda Bulunanlar: Özer Bal, Müslüm Çizmeci, Candan Dağ, Peri Demirbaş, Bahadır Dilbaz, Emre Eryılmaz, Muzaffer Gümüşsu, Tertip Kabal, Nazlı Kalkan, Murat Kızılca, İlkay Muratoğlu, Kerem Oğuz, Vedat Rona, Semra Uygun, Mehmet Emin Yıldız.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...