karga

KARGA MECMUA #107

Sanki biliyormuş gibi aylar önceden bu sayının dosya konusu olarak “cesaret”i seçtik. Sayı için çalışmaya başladığımız günlerde de bir darbe girişimi sonrasında ülke karıştı, yine. Böyle olmasa muhtemelen başka bir içerik ile karşınızda olacaktık. Ama bu ortamda bir “cesaret” sayısı yapmanın anlamı farklılaştı. Son birkaç yılda yineleyip durduğumuz yeni bir yaşam, yeni bir dil, yeni bir siyaset biçimi inşa etmenin önemi daha da belirginleşti. Ve bildiğimiz her kavramı, herkesi, her kurumu sorgulamaya cesaret etmenin tam zamanı. 

Dosya konusu dışında Wilde Beasts, Alan Vega ve R.E.M.'in Murmur albümü, Trapped dizisi ve Tim Duncan yazırları ile mutad köşelerimiz de var. 

Bolca yeni katılımcımız var bu sayıda; dosya sayımıza yazılarıyla katkıda bulunan 
Elvan Kıvılcım ve Vartan Estukyan, Tayfun Polat ile “Ne oluyor(du)?” serisine başlayan Tertip Kabal, bu seride kullanılan grafikleri sağlayan Mehmet Emin Yıldız, son dönemde memleketin en iyi çizerlerinin mecmuaya kapak yapması serisindeki büyük eksiğimizi bu sayıda gideren Ethem Onur Bilgiç ve sayfanın kargasını gönderen Karga ailesi üyesi Melis Sevinçli.

Katkıda Bulunanlar: Okan Aydın, Ethem Onur Bilgiç, Ayşe Çavdar, Bahadır Dilbaz, Müge Ersan, Emre Eryılmaz, Vartan Estukyan, Duygu Gündeş, Elvan Kıvılcım, Tertib Kabal, Nazlı Kalkan, Murat Kızılca, Vedat Rona, Murat Mrt Seçkin, Melis Sevinçli, Semra Uygun, Zafer Yalçınpınar, Yenal Yergün, Mehmet Emin Yıldırım. 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...