karga

KARGA MECMUA #72

Diren
 
Mecmuanın bu kadar geç çıkmasının nedeni belli. Sürece dâhil olduğumuz ve sayıyı baştan yaptığımız için içimiz daha rahat. Gördüğümüz, yaşadığımız, yaşamakta olduğumuz günler sayesinde sabahları uyanmak daha güzel.
 
Direniş sayımız için kime elimizi uzatsak destek aldık. Dayanışma sürüyor. Buradan fotoğraf arşivlerini bizlere açan herkese teşekkürler. Ama isimlerini de analım. Başta Nazım Serhat Fırat. Gezi Nöbeti’ni ilk günden beri takip etmesi ve hem hep orada olması hem de bize yakın olması nedeniyle en çok onun gözünden gördük olayları. Arşivini açanlardan biri de Nar Photos. Ekipten Kerem Uzel, Mehmet Kaçmaz, Saner Şen, Gülşin Ketenci, Adnan Onur Acar ve Tolga Sezgin’in fotoğraflarını kullandık. İzmirli KODA Collective de arşivini açanlardan. Volkan Doğar ve Yücel Tunca da KODA’dan. Kapakta da fotoğrafını kullandığımız Ercüment Usluer, Ankara’dan Burçin Dedeoğlu, Emre Veryeri, Tolga Güleç ve Peri Demirbaş da “direniş” kolajımızın diğer destekçileri. Ayrıca direnişin genç yorumu için bir yazısından faydalandığımız Mustafa Burak Yıldırım’ın da adını analım.
 
Dosya haricinde tek yeni katılımcılarımız ise kılavuza katkısıyla Yiğit İnanç Kazak.
 
Katkıda Bulunanlar: Adnan Onur Acar, Okan Aydın, Özer Bal, Murat Başol, Gökhan Birdal, Burçin Dedeoğlu, Peri Demirbaş, Bahadır Dilbaz, Volkan Doğar, Nazım Serhat Fırat, Tolga Güleç, Mehmet Kaçmaz, Nazlı Kalkan, Yiğit İnanç Kazak, Gülşin Ketenci, KODA Collective, Nar Photos, Murat MRT Seçkin, Tolga Sezgin, Saner Şen, Yücel Tuna, Ercüment Usluer, Kerem Uzel, Emre Veryeri, Mustafa Burak Yıldırım.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...