karga

KARGA MECMUA #29

Mecmua Ucuzladı
 
Dedik ki bu sıcaklar falan iyice çekilmez hale gelir temmuzda, kasmayalım biz de, şöyle ferah bir sayı yapalım. Kafamızı boşaltalım. Dosya konumuzu pulp olarak seçtik. Aslında dosya konumuz değil de yazma mantığımız pulp olsun, şöyle ucuzundan, rahat okunan, çiğ yazılar bulalım diye düşünmüştük. Ama tam olarak öyle olmadı, hem pulp ya da değersizin anlamını sorgulayan hem de basbayağı pulp yazılar var bu sayıda. Hafif hafif eserek serinletmese bile, sıcaktan erimiş beyinlere fazla zorluk çıkartmazlar diye düşünüyoruz.
 
Çok acayip bir şey oldu ayrıca, bu sayıda hiç yeni katılımcımız yok. Yeni ne var dersen, “Pulp Bitti” isimli yazının serüveni var. 10 yazarımız peşpeşe yazdı bu yazıyı. Hiç yapılmamış yepyeni bir şey anlamında değil de, yazarlarımızın kolektif olarak üretimi anlamında yeni. Her biri, bir önceki yazarın kaldığı yerden devam ettirdi öyküyü.
 
Adet olduğu üzere son söz bir sonraki sayının dosya konusuna işaret etmesin bu sefer, alenen söyleyelim. Ağuslül sayısı (biliyorsunuzdur artık, 2 aylık ortak sayı, yani biraz geç çıkar) 17 Ağustos Depremi’nin 10. yılı nedeniyle “ihmal” konusunu işleyecek, sadece deprem perspektifinden bakmadan. Mesela mecmua okurunun ihmalinden bile dem vurulabilir. Tabii yeni bir sayı daha çıkartmayı başarabilirsek…
 
 
 
Katkıda Bulunanlar:
Abdül, Cengiz Alkan, Lale Altunel, Uran Apak, Dünya Atay, Burak Bayülgen, Emrah Bekdikli, Eda Çizioğlu, Bahadır Dilbaz, Hira Doğrul, Tuğba Eriş, Nesil Kalenderoğlu, Ziya Kamacı, Osman Kaytazoğlu, Deniz Koloğlu, Leo Malandro, Kerem Oğuz, Can Özal, Emrah Özkan, Viktor Pilatan, Murat MRT Seçkin, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Deniz Tan, C. Övünç Üster, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Ali Yüce.
 

 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...