karga

KARGA MECMUA #27

Egodan Lego
 
Sevilmeyi sevmeyen yoktur. Herkes sevilecek biri olmak ister. Bu anlamda da kendini sevmeyi. Ben’i sevmenin ya da ben’e önem vermenin kişiden kişiye değişen türlü halleri, seviyeleri vardır. Ama nihayetinde herkesin egosu vardır. Kötü bir şey de değildir sevilmeyi sevmek, kendini sevmek. Ben’in, benliğinin farkında olmak. Buna kendini kaptırmak kötüdür. Şinkin ego gaz yapar. Artık ego dendiğinde sadece şişkin egonun akla gelmesi ise çağımızın durumsalı.
 
Biz de bu duruma baktık bu ay. Dosya konumuz “ben/ego” oldu. Katkıda bulunan çokça yazar olunca bir alt dosya da çıktı diyebiliriz dosya içinde; “yazarlık egosu”. Kabarık bir dosya ile karşınıza çıkmış olduk böylece.
 
Bu ayın tazeleri dosya konusuna katkılarıyla Gamze Polatoğlu ve Cengiz Alkan, Neil Gaiman yazısıyla Aylin Ünal, KargART’ın mayıs ayı sergisi “Müstehcen” ile ilgili kaleme aldığı yazıyla Ozan Durmaz.
 
Mecmua partilerinin sezon finali Kesmeşeker konseri ile gerçekleşecek. İlk iki konseri kaçırdıysan Kadıköy’ün medar-ı iftiharı Cenk Taner ve arkadaşlarını kaçırma bari.
 
Şaka maka ses seda kesildi senden. Mail atar, mesaj falan gönderirdin eskiden. N’ooldu? Bi hata mı yaptık?
 
 
 
Katkıda Bulunanlar:
Cengiz Alkan, Lale Altunel, Uran Apak, Irmak Arkman, Burak Bayülgen, Murat Beşer, Berna Bulat, Bahadır Dilbaz, Hira Doğrul, Ozan Durmaz, Tuğba Eriş, Can Hankendi, Serkan Kafalı, Nesil Kalenderoğlu, Ziya Kamacı, Osman Kaytazoğlu, Leo Malandro, Deniz Koloğlu, Serdar Kökçeoğlu, Kerem Oğuz, Emre Önol, Gamze Polatoğlu, Murat MRT Seçkin, Zekeriya S. Şen, Deniz Tan, Yeşim Tezgören, Elif Türkölmez, Vedat Ulukut, Aylin Ünal, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar.
 

 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...