karga

KARGA MECMUA #31

Oynamak Ciddiyet İster
 
Her ekim sayısında daha bir özlüyoruz sizi. Alt tarafı yılda bir ritmi kaçırıyoruz. Ama ara verince daha bir özlüyor insan. Bayağı bir de gündem değişimi oluyor. 3G’ye boğulurken sel geldi, bir türlü açılamazken dev adamlar geldi, kanatlarındaki kupalar kartallara dar geldi, insan neyle yaşayamazken üstüne de MÜYAP geldi. Aralardan, kendimizce tırtıkladık biz de işte.
 
Dosya konularımızı birkaç ay evvelden belirlediğimiz için, bu şaşaalı gündemin arasında bizim konu hafif kalabilir. Kalsın da arada bir. Ama bizce gayet önemli bir konu var bu ay; “oyun”. Bazısı eğlenceli, bazısı işin sosyolojisinde, çoğu her zamanki gibi kişşisel, dolu dolu bir oyun dosyamız var. Çokca da yazıyı geri çevirdik bu ay. Oyunu bir nostalji gibi anlatmak istemedik çünkü. Satırlara sızdı yine de, oyun oynayamayacak kadar büyümenin nostaljisi. Ama hayıflanmak, vah vah etmek yok. Mızıkçılık hiç yok.
 
Bu sayının yenileri gerilimli poker eliyle Armağan Çelik, bilgisayar oyunlarının kişisel tarihçesiyle Rıfat Akçe ve Açık Dergi programından tanınığınızı düşündüğümüz Eraslan Sağlam. Kapaktaki illüstrasyonu kullanmamıza hemen izin veren Brezilyalı sanatçı Matheus Lopes Castro’ya da teşekkür edelim tabii. Bir de İlhami Abi yine yazdı mecmuaya ya, ona da selam.
 
Sigara, youtube, Richard Dawkins, belediye tesislerinde içki satışı sözcüklerinin içinde geçtiği cümlenin anafikri nedir?
 
 
Kapak: Mathiole & Paulo Accioly
 
Katkıda Bulunanlar:
Rıfat Akçe, İlhami Algör, Uran Apak, Rafet Arslan, Burak Bayülgen, Berna Bulat, Levent Celepçi, Armağan Çelik, Bahadır Dilbaz, Hira Doğrul, Kerem Erol, Serkan Kafalı, Nesil Kalenderoğlu, Osman Kaytazoğlu, Leo Malandro, Kerem Oğuz, Nurgül Polat, Raife Polat, Viktor Pilatan, Eraslan Sağlam, Murat MRT Seçkin, Zekeriya S. Şen, Aylin Ünal, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Yenal Yergün, Deha Zor.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...