karga

KARGA MECMUA #14

Çok..
 
Bizce az daha fazladır ama her şey çok. Bu “çok”a bir de kargamecmua penceresinden bakalım deyip bu ayın dosya konusunu seçmiş olduk. Ayrıca pek yoğun ve yorgun bir ay oldu ufaklık Şubat. Umarız yorgunluğumuz sirayet etmemiştir sayfalara.
 
Bu ay dört yeni imza var mecmuada. Aralardan sıyrılıp gelen ve en genç yazarımız olan Yiğit Yazgı bunlardan ilki. “Çok” dosyasına bir denemeyle katıldı. Yine dosya konusuna verdiği yazıyla Chris Jordan’ı ve onun gözkamaştırıcı sergisini farketmemizi sağlayan Kerem Erol’a özel teşekkür. Karga kabininde görmeye alıştığımız bir kişi daha yazarlarımıza eklendi; Saffet Sözen, David Lynch’in son filmi “Inland Empire”yi yazdı. Civarımızda gezinen, farklı ortamlarda birlikte üretme imkânı bulduğumuz Seçil Yersel’in yoğun annelik mesaisine ara verip bize tanıştırdığı simitçimiz Mesut sayesinde Kadıköy’den haber vermeye devam edebildik. Biliyor ve seviniyoruz ki, dört yazarımız daha bizimle birlikte olmaya devam edecekler.
 
Ooo, birini unuttuk, Orçun Türkay. Mecmuanın ilk tartışma ve kavgalarında aramızda olup, sonra kendini, bilgi ve ilgi dağarcığını bizden esirgeyen Orçun, Marianne Faithfull oltasına fena geldi. Ne güzel Faithfull ve aşığı Orçun’un da sayfalarda yer alması.
 
Bir de olmayan sayfalardan söz edelim. Pertev Emre Taştaban’ın “Sokak Sanatı” sayfalarına bu sayı ara vermek zorunda kaldık. Pek sevinerek ve heyecanlanarak başladığımız “Karışık Kaset Yapma Teknikleri” bölümü de Bahadır Dilbaz’ın geçen sayı yazdığı yazı ile sizlere ömür oldu. O yazının üzerine ne yazılabilir ki bu konuda.
 
Ortam karışık. Lafı daha fazla dolaştırmayalım. Az..
 
 
Katkıda Bulunanlar:
 
Eray Aytimur, Özer Bal, Ceyda Bulat, Utkan Çınar, Bahadır Dilbaz, Zeynep Erekli, Kerem Erol, Serkan Kafalı, Osman Kaytazoğlu, Sarp Keskiner, Deniz Koloğlu, Serdar Kökçeoğlu, İlksen Mavituna, Ömer Orhun, Serkan Sanç, Murat MRT Seçkin, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Burak Şuşut, Orçun Türkay, Oya Yalçın, Yiğit Yazgan, Yenal Yergün, Seçil Yersel, Ali Yüce, Ayça Yürük

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...