karga

KARGA MECMUA #15

Bağlar
 
Biraz farklı bir sayı oldu bu. Karıştırınca göreceksiniz zaten. Dosya konusu olarak “bağımlılık”ı seçtik ve farklı bir şey denedik; 23 kişinin 40 başlık için yazdığı kısa yazılardan derlenen kolektif ve uzun bir bağımlılık yazısı. Seçtikleri bağımlılık türlerine birbirinden farklı yöntemlerle yaklaşan yazarlarımızla okuması eğlenceli bir yazı çıktı bizce. Beğeninize sunulmuştur.
 
Film festivali ayı geldi. Becerebildiğince müziğe ağırlık vermeye çalışan kargamecmua’da festivale ve sinemaya biraz müzik penceresinden bakarak mini bir dosya daha yaptı bu sayı, festivaldeki müzik filmlerinden ilhamını alarak.
 
Bağımlılık dosyasına verdikleri kısa yazılarla aramıza katılan ve umarız mecmuaya yazma bağımlılığı da edinen yeni yazarlarımız Tolga Dizmen, Pınar Deniz, Övünç Üster ve dosya konusunu illüstrasyonlarıyla renklendiren Can Özal ile Senta Urgan’a hoşgeldiniz diyoruz. Mecmuaya hiç de yabancı olmayan Zafer Yalçınpınar’da yazarlarımız arasına katıldı ayrıca. Kerim Çaplı’yı hatırlattığı için teşekkürler.
 
Bu sayının oluşmasında bir kişinin adını özellikle zikretmek isteriz. Utkan Çınar fikirleri, çabası ve katkısıyla bu sayının yardımcı editörü gibi çalıştı. Yandaki mecmuadaki yazıları miksleme fikri dahil sayfaların pek çoğunda emeği var. Belirtmeden geçemeyeceğiz.
 
Bağımlılığı çoğunlukla “tiryakilik” anlamıyla ele aldık bu sayıda ve sevdik onu. Ama sabit fikirli bir bağımlılığa da yakalanmamak da fayda var. Ortam yine karışık. Daha da karışacak gibi. Her şey birbirine bağlı. Herkes fikrine bağımlı. Aman sizin bağlarınız kopuk olmasın.
 
 
Katkıda bulunanlar
 
Özer Bal, Melisa Biryol, Ayşegül Çetin, Utkan Çınar, Pınar Deniz, Bahadır Dilbaz, Tolga Dizmen, Kerem Erol, Ömer İpek, Serkan Kafalı, Osman Kaytazoğlu, Sarp Keskiner, Serdar Kökçeoğlu, Ali May, Can Özal, Özlem Özarpacı, Emrah Özesen, Serkan Sanç, Murat MRT Seçkin, Zekeriya S. Şen, Burak Şuşut, Pertev Emre Taştaban, Yeşim Tezgören, Yaman Ural,
Senta Urgan, C. Övünç Üster, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Oral Zeren.

 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...