karga

KARGA MECMUA #35

Dalgalara Geldik
 
Kapaktaki adamın hali belli. Şaşkın, korkmuş, tedirgin. Bütün dünya üzerinde bir sürü benzeri, duygudaşı var. Çünkü bir şeyler değişiyor. Ve nereye gittiğimizi anlayamıyoruz.
 
4-5 ay önce, Sinan’la karşılaşıp, elimize tutuşturduğu kitabı okumaya başlayınca karar vermiştik aslında bu dosya konusuna. Alvin Toffler’in Üçüncü Dalga’sıydı bu kitap. Dosya konumuzun eksenini oluştursa da, aslında içinden geçmekte olduğumuz değişim günlerini anlamaya çalıştık bu sayı boyunca. Açık bir biçimde belli ki, bu, bir sayıda hap gibi yutulabilecek bir konu değil. Zaten mecmua bu konuya sadece girizgah yaptı bu sayı. İlerleyen sayılarda sanayi toplumunun çöküşü ve yerine adını henüz koyamadığımız yeni bir toplumun gelmesi hadisesini didiklemeye devam edeceğiz.
 
Mehmet Sinan, sadece hadiseye uyanmamızı sağlamadı, aynı zamanda aramıza katılan bir yeni olarak dosya editörlüğünü de üstlendi. Bir diğer yeni isim Oygar Erdal. Orta sayfadaki durum kolajını tasarladı.
 
Kız çocukları öldürülüyor hâlâ, terbiye edilemiyor diye. İnsanın içinden namussuz olmak geiyor.
 
 
Katkıda Bulunanlar:
Rafet Arslan, Özer Bal, Burak Bayülgen, Bahadır Dilbaz, Oygar Erdal, Şenol Erdoğan, Tuğba Eriş, Kerem Erol, Ziya Kamacı, Deniz Koloğlu, Raife Polat, Viktor Pilatan, Murat MRT Seçkin, Mehmet Sinan, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Hilmi Tezgör, Aylin Ünal, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Yenal Yergün.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...