karga

KARGA MECMUA #100

Dalya lafını da kullanmış olalım
 
Beş yüzden fazla kişinin gönüllü katkısıyla bir dergiyi dokuz yıl, 100 sayı çıkartabilmekten bahsetmek... Yüzlerce hikâye barındıran, uzunca bir roman. İçinde kahkahalar, kırgınlıklar, kavgalar var. Heyecan, tatmin, gurur var. Aidiyet, inanç, hoşgörü var. Dayanışma, birliktelik, yoldaşlık var. Muhabbet, paylaşım, keyif var. Fonda müzik hep var. Sinema, edebiyat, sanat var. Sokak, siyaset, ahkâm var. Deneme, yanılma, fark etme var. Sarkazm, ironi, mizah var. Var da var. 
 
Bu romanı bir sayıda anlatamayız ama neler olup bittiğini hatırlamak istedik. 100. sayımızda sizlere mecmuada yayımlanan iki bin civarında yazıdan cımbızladığımız kısa bölümlerden oluşan bir seçki sunuyoruz. Seçkiyi yapmak elbette bizi çok zorladı. Yazılarını kullanamadığımız tüm yazarlarımızın affına sığınıyoruz. Yine mecmuada yayımlanan yüzlerce orijinal çizim, fotoğraf ve tasarımdan faydalandık bu sayıyı sayfalara geçirirken. Ve yine kullanamadığımız işlerin sahiplerinin de affına sığınıyoruz. Tabii ki bir tasnif yapmak gerekti seçki içerisinde. Biz kendimizce “yaşam”, “ahkâm”, “fikri takip”, “müzik”, “sanat” ve “vesaire” dedik bölümlere. Ama siz bölümlere takılmasanız da olur.
 
Esas kim bilir sizde ne hikâyeler vardır. Çok bilemesek de birkaç hikâyeye vesile olmuştur diye seviniyoruz.
 
Güzel zaman geçirdik sayenizde.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...