karga

KARGA MECMUA #28

Bir Hatamız Oldu…

Hata yapmamak mümkün değil. önemli olan da hata yaptıktan sonra ne yaptığımız. Ya da başkalarının hatalarına tepkilerimiz. Dosya konumuz “hata” bu sayıda. Oldukça kalabalık bir dosya oldu. Gelen yazılardan anladığımız mecmua yazarlarının “hata”yı sevdiği. “Hata” dosya konusu nedeniyle bu sayıda hiçbir edit işlemi ve düzeltme yapılmadı bu arada. Dolayısıyla bolca hata var bu sayıda. Ona göre.

Bu ay aramıza yeni katılanlar Mürsel Sarıbaş, Emrah Özkan ve Tolga Özbey. Emrah, Oblomov’un sessiz adamı Andriyev’e benzettiği karakteriyle dosya konusuna katkıda bulundu. Rashit grubunun kurucusu Tolga ise “hata yapmakta üstüme yoktur,” diyerek yıllardır birikenleri bir seferde boca etti üstümüze. Editoryal sayfasının kargası da Karga’nın en eski kargalarından Mürsel’den geldi.

Bu sayıyı Kadıköy Çarşısı’nın neşesi Rodi’ye adıyoruz. Sahibi Nimet Köseoğlu’nun vefatından sonra yemeden içmeden kesilen Rodi, daha fazla dayanamadı yalnızlığa. Sahibinin ayakucunda şimdi. Şimdiden özledik.

Tatile çıkmadan mecmuanın temmuz sayısını bekleyin derim ben. Var bi bildiğim.
Katkıda Bulunanlar:

Deniz Akyüz, Cengiz Alkan, Lale Altunel, Uran Apak, Burak Bayülgen, Berna Bulat, Bahadır Dilbaz, Hira Doğrul, Serkan Kafalı, Nesil Kalenderoğlu, Osman Kaytazoğlu, Leo Malandro, İlksen Mavituna, Kerem Oğuz, Can Özal, Tolga Özbey, Emrah Özkan, Viktor Pilatan, Mürsel Sarıbaş, Murat MRT Seçkin, Zekeriya S. Şen, Deniz Tan, Elif Türkölmez, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar.

 

 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...