karga

KARGA MECMUA #41

Afiyet Olsun
 
Pek sevgili Orhan Abi, Mersin’de sıcaktan kıpırdayamazken bir laf etmişti; “Bu sıcak insanı haysiyetsizleştiriyor.” Olan biteni seyreylerken bu lafı çınlıyor kulaklarda. Bizse kıpırdayacak halimiz kalmamışken haysiyetimize tutunarak devam etmeye çalışıyoruz, sıcağa inat. Yapmaya devam.
 
Ağuslül sayılarımızda hafif sayılar yapmaya çalışıyoruz. Galiba yine sıcak ve tatil dağılmaları arasında komünitemizi zorlamamak için. “Yemek” dosya konumuzu bu yüzden seçtik. Hep tercihimiz olan kişisel yazılardan bolca var bu sayı. Biraz da bilgi. Bir de bu sayı 41. sayımız. 3 Eylül’de “41 kere maşallah” demek için Karga’da bir araya geliyoruz. Haberiniz olsun.
 
Bu sayının tazeleri; öncelikle yaz ortası yoğunluğunda Peri’ye tasarım konusunda destek olan Sibel Dinçel Atasaoy ve Mustafa Atasoy. Teşekkürler. Savaşçı Erdal Çiftçi nihayet yazmaya başladı mecmuada. Gereyarısından sonra türlü mecralarda karaladığı incilerden bekler idik ne zamandır mecmuaya yazmasını, kendisinden habersiz. Anıl Mert’in nostaljik yemek yazısı ve slow-food aktivisti Ayfer Yavi’nin söyleşisi ise dosya konusunu zenginleştirdi.
 
Her jenerasyonun bir öncekinden rahatsız olmasından sıkıldık artık.
 
 
 
Katkıda Bulunanlar:
Rafet Arslan, Uran Apak, Mustafa Atasoy, Sibel Dinçel Atasoy, Burak Bayülgen, Erdal Çiftçi, Eda Çizioğlu, Bahadır Dilbaz, Tuğba Eriş, Kerem Erol, Nazlı Kalkan, Osman Kaytazoğlu, Sarp Keskiner, Melda Köser, Anıl Mert, Kerem Oğuz, Tansu Özel, Torkunç, Viktor Pilatan, Nurgül Polat, Raife Polat, Vedat Rona, Murat MRT Seçkin, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Yeşim Tezgören, Aylin Ünal, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Ayfer Yavi, Ali Yüce.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...