karga

KARGA MECMUA #32


KimiNe Yasak

Öncelikle geçen ay bayağı bir geç düştük ortalığa, bunun için kusura bakmayın. Olur öyle demiyoruz ama her şey istediğimiz gibi de olmuyor her zaman.

Gelelim bu sayıya, dosya konumuz “yasak”. Hiç hazzetmeyiz aslında ama memlekette bu kadar çok şey yasak olunca, bir de mecmua taifesi irdelesin konuyu istedik. Ne yalan söyleyelim, güzel de irdelediler. Biz de alınma gücenme yoktur, katkıda bulunanlarımız da gücenmesin ama Celal Çelik’in yazısını zihin açılımıyla okuyacağınızı umuyoruz.

Gelelim tazelere; Güney Öztürk, Suç ve Ceza’dan yola çıkarak öldürmenin “basit”liğini yazdı, Nazlı Kalkan çiftçilik sürecinde başına gelenleri. Cüneyt Kaşeler’in eğlenceli blog’u http://brunoginobili.blogspot.com/’dan bir yazı aldık bu ay. Sıklıkla ziyaret etme ayrı konu, ara sıra mecmuaya taşımayı da sürdüreceğiz herhalde Cüneyt’in hikâyelerini. Kapağımızı yapan Esin Sarpkan, tasarımlara el atan Menşure Kovanlıkaya ve yeni illüstratörümüz Işıl Uysal’ın da isimlerini anarak bu paragrafı da bitirelim.

Daha geçenlerde milenyuma girdik. Ondan mıdır nedir, bayağı bir çabuk geçmiş son 10 yıl.Kapak: Esin Sarpkan

Katkıda Bulunanlar:

Vuslat Sena Akay, Özer Bal, Burak Bayülgen, Can Su Boğuşlu, Levent Celepçi, Celal Çelik, Bahadır Dilbaz, Kerem Erol, Güney Öztürk, Serkan Kafalı, Nesil Kalenderoğlu, Nazlı Kalkan, Cüneyt Kaşeler, Osman Kaytazoğlu, Sarp Keskiner, Menşure Kovanlıkaya, Onur Kuru, Leo Malandro, Kerem Oğuz, Emre Önol, Viktor Pilatan, Murat MRT Seçkin, Zekeriya S. Şen, Vedat Ulukut, Yaman Ural, Işıl Uysal, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Yenal Yergün

Basım Yeri: Ekspres Grafik Baskı Sistemleri Matbaa ve Yayıncılık San.Tic.Ltd.Şti. Tel: 0212 671 61 51


 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...