karga

KARGA MECMUA #83

Yeni Başladık Daha
 
Nasıl olalım işte, böyle bir ay yaşadıktan sonra; 1 Mayıs, Soma, Gezi… Nasıl olacağız, böyle bir yıl yaşadıktan sonra. Hep dedik ya; menzil uzun, bu daha başlangıç. Yorulanlar olur, normal. Yalımı söndü sanmayın, geçen yıl yaşadığımız yeniliklerin yaşamımızı dönüştürmesi birden bire olmayacaktı ya; yeni başladık daha.
 
“Yeni”yi dosya konusu yaptık; Gezi’nin 1. yaşında, yıllardır kafaya taktığımız, içinden geçmekte olduğumuz yeni dalgayla birlikte, sorduk, soruşturduk.
 
Bu sayı katkıda bulunan “yeni” isim de çok. Sormacamıza katkılarıyla Ayşegül Sönmez, Rauf Kösemen, Papatya Tıraşın ve Serdar Paktin, hep temasta, hep takipte olduğumuz isimler olarak, dosyamıza kafa açıcı perspektifler kattılar. Karga Kafası da artık sabit bir köşemiz olacak. Ve bu sayfanın kargası da Hürdem Yaprak’tan geldi.
 
Ne iş olsa yapmayın..
 
 
Katkıda Bulunanlar: Okan Aydın, Bahadır Dilbaz, Mahmut Dönük, Kemal Gökhan Gürses, Rauf Kösemen, Koray Löker, İlksen Mavituna, Anıl Olcan, Serdar Paktin, Murat MRT Seçkin, Mehmet Sinan, Ayşegül Sönmez, Papatya Tıraşın, Hürdem Yaprak, Barış Yarsel, Yenal Yergün, Ali Yüce.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...