karga

KARGA MECMUA #38


Şimdi Biraz Kiraz

Öncelikle 1 Mayıs coşkusu var. Sonra ve nihayet Anayasa sivilleşiyor, kim ne derse desin, ne kadar engellemeye çalışırsa çalışsın, buna da seviniyoruz. Sonra Bursa hiçbir zaman gönüllerimizin şampiyonu olmadı, onu belirtelim. Ama en çok da onların olmasını isteriz. Tuttuğumuz takımların yöneticilerinden utanmaktan sıkıldık çünkü. Sonra… Abasıyanık’ı anarak kiraz mevsiminin sevişme mevsimi olduğunu hatırlatmak isteriz.

Biraz da geç geldi diye herhalde, mayıs ayında “bahar” sayısı yaptık bu ay. Olduğu kadar. Biraz rahat bir dosya oldu. Bahar rehaveti ile biraz da kısa. Bahar dendiğinde öyle 15-20 bakış açısı da gelişmediği için belki de. Sakin, makin, yeşil, meşil, yorgun, morgun (aslında argın olur da, erguvanlar işte). Dosya dışı yazılar da ister istemez fazlalaştı. Zaten sözü geçirilesi çok konu da vardı. İyi oldu.

Bu sayının tazeleri birkaç aydır gündemimizde olup nihayet basabildiğimiz dubstep yazısıyla Elif Demirci (aslan muhteviyat.com) ve Post Dial fotoğraflarıyla Volkan Taş.

Şöyle bir çıkartsak bellek defterlerini, hafızamızı tarasak…

Katkıda Bulunanlar:

Uran Apak, Burak Bayülgen, Berna Bulat, Tuba Çakır, Cem Çınlar, Hira D., Elif Demirci, Bahadır Dilbaz, Tolga Dizmen, Tuğba Eriş, Uçma Hissi, Nazlı Kalkan, Sarp Keskiner, Melda Köser, Onur Kuru, Kerem Oğuz, Murat MRT Seçkin, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Yücel Tanrıverdi, Volkan Taş, Yeşim Tezgören, Çiğdem Vitrinel, Oya Yalçın, Ali Yüce.

 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...