karga

KARGA MECMUA #40


Uyku Kardeşim

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Dünya Kupası’nın olduğu zamanlarda mecmua çıkartmak zor bir şeymiş, hele üç kişilik sabit kadrosunun ikisi her maçı seyretmek isteyen bizimki gibi ekiplerle. Bir de, bütün komplolar sahiplerinin olsun, bu ülkede kutuplar neye göre ayrılıyor, kimin eli kimin cebinde, kim kimin piyonu diye düşününce… Düşündün mü hiç? ya da şöyle yapalım; terör kimin işine yarar, demokrasi kimin işine, hukuk neye göre işler, sermaya piyasaları neye göre falan filan diye bir daha düşün. Düşün bir, CHP niye değişme derdinde. Anayasa’nın değişmesi kimin aleyhine. AB’ye girmek niye? Kürt sorunu kime gerek? Ergenekon kim ki, ne? En azından düşün yahu. Medyanın gazına gelmeden, facebook’ta paylaşmadan önce bir düşün.

Hafıza / bellek sayısının içeriğini belirlemek için oturmuş kafa tokuştururken, birimiz (galiba Zafer) uyku ve rüya süreçlerinin bellek üzerine etkisi mealinde bir şeyler söylerken, üstüne atladık ve bu ayın dosya konusu çıktı. Rüya kısmı genel olarak yazarlarımızın daha çok ilgisini çekti ama hakkında kelam edenler de oldu. Yapmayı çok sevdiğimiz kolektif sayfalar için rüyalarını paylaşanların sayısı ve çizerlerimizin bu rüyaları görselleştirmeleri, bizce hayli keyifli bir bölüm ortaya çıkarttı. Uyku / rüya sayısıdır işte bu da, olduğunca.

Aramıza yeni katılan bayağı bir isim var. Adet olduğu üzere tanıştıralım; rüya sayfalarımızın illüstratörleri Bilgin Ersözlü, Elif Yıldız (aynı zamanda bu ayın kargasının çizeri) ve Tansu Özel (aynı zamanda G. Amerika’yı da gezip çizenlerden), Gece Servisi’nden Müge Turan, rüyasını paylaşanlardan Torkunç ve uyku yazısıyla Sevgi Beyhan. Ne zamandır böyle kalabalık bir katılım olmamıştı.

Ağuslül sayısı biraz geç çıkar bilirsin. Abur cubur yiyip iştahını kapatma.

Katkıda Bulunanlar:

Vuslat Sena Akay, Onur Akgül, Rafet Arslan, Uran Apak, Burak Bayülgen, Emrah Bekdikli, Murat Beşer, Sevgi Beyhan, Berna Bulat, Eda Çizioğlu, Bahadır Dilbaz, Bilgin Ersözlü, Uçma Hissi, Nazlı Kalkan, Melda Köser, Onur Kuru, Ali May, Kerem Oğuz, Zeynep Özatalay, Tansu Özel, Torkunç, Viktor Pilatan, Raife Polat, Serkan Sanç, Murat MRT Seçkin, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Müge Turan, Necati Tüfenk, Senta Urgan, Işıl Uysal, Aylin Ünal, Çiğdem Vitrinel, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar, Elif Yıldız, Ali Yüce.


 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...