karga

KARGA MECMUA #42


Jenerasyon Dediğin Üretim Bir Nevi,
Korkacak Bir Şey Yok Yani


Özledin mi yahu? Biz özlemedik galiba. Bir türlü ritim tutmadı yine. Yumurta şey edene kadar sallandı bu sayı. Ağustos-Eylül sonrası refleksi oldu bu artık. Biraz da gündem her zamankinden kalabalıkken, konsantrasyon mu dağıldı nedir.

Her neyse, çok zamandır işlemek istediğimiz bir konuydu; “kuşak / nesil”. Çok zamandır da kafa yoruyorduk. Hatta gani gani ele alalım istedik ve iki sayıya birden yaymaya karar verdik. İşte ne olduysa bundan sonra oldu; katılımcılarımıza bir rehavet geldi. Çoğunluk yazısını öbür sayıya verecekmiş. Peh. Bu sayıyla idare edin esas yazılar öbür sayıda mı diyeceğiz yani şimdi. Demeyeceğiz tabii ama, dilediğimiz kadar perspektif katamadığımız bir sayı oldu. Ama sayfa dolsun diye yazı basmayacağımızı bilirsin.

Bu sayıda aramıza katılanlar; kuşaklar buluşmasının en genç temsilcileri Seçil Kalender (ki yaklaşık 3 saatlik ses kaydının deşifresini de üstlenerek yük aldı üzerimizden) ve Yiğit Yüksel, yine aynı buluşmanın 78 Kuşağı temsilcisi Nigar Rona, yeni yazar adaylarından elek üstünde kalan Kaan Kösemehmet ve Soundshift etkinliğini içeriden yazan Gülay Hakyemez. Bilirsin, keyfimiz yerinde oluyor katılımcı sayımızın böyle fazlaca arttığı sayılarda. Ama yine de bir özeleştiri daha yapalım; bu sayı editoryal tayfanın imzasını herhalde en çok gördüğün sayı olmuştur. Başlardaki çakma isimli sayıları bilmediğin için tabii.

Tekrar ve tekrar.
Katkıda Bulunanlar:

Behiç Ak, Uran Apak, Mustafa Atasoy, Özer Bal, Burak Bayülgen, Erdal Çiftçi, Eda Çizioğlu, Bahadır Dilbaz, Ayşe Gülay Hakyemez, Can Hankendi, Seçil Kalenderoğlu, Kaan Kösemehmet, Onston, Tansu Özel, Raife Polat, Nigar Rona, Murat MRT Seçkin, Mehmet Sinan, Zekeriya S. Şen, Müge Turan, Necati Tüfenk, Oya Yalçın, Yiğit Yüksel.


 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...