karga

KARGA MECMUA #46


Yalan Dostum, Kötünün İyisi Diye Bişey Yok

Toplumsal refleksimiz oldu ehven-i şer’e razı olmak. Kadercilik deyin, kolaycılık deyin, idare etsin yeter deyin, seçeneksizlik deyin, ne derseniz deyin; kötünün iyisinden başka bir şey reva görülmüyor bize. Ama kötünün iyisinden başka bir şey talep etme hakkımızda ısrar edebiliriz.

Bu sayıda “ehven-i şer” kavramını mercek altına aldık. Derli toplu bir dosya oldu. Bize iyi geldi. Memnunuz yani.

Yenilerimiz şöyle; önce kapaktan başlayalım, yeni tasarımcımız Emrah Bekdikli’nin kardeşi Ozan Bekdikli, grafik tarasımla haşır neşir olduğunun altını çizen bir iş çıkarttı. Takipçisi olduğumuz, duygu kardeşlerimiz Futuristika’dan bir yazı aparttık bu sayı. N’aapalım, Ali Ersen Erol’un “Biat ve Demokrasi” başlıklı yazısı zamanlama açısından ıskalanmayacak bir yazıydı. Bu ay KargART’ta “Gördüğüne İnanma!” isimli sergisini izleyeceğiniz defter kazıyıcılar kooperatifi, yani Ali Mete Sancaktaroğlu, kendi sergisini yazdı. Ocak ayında kaybettiğimiz Mick Karn ile birlikte çalışma imkânı bulan Bülent Kabaş da Karn’a veda etti, hepimiz adına. Ve bir de yeni illüstratörümüz var, Mıstık Mıstık. Melda Köser’in yazısına çizdi.

Buralarda bir hareketlilik var sanki.
Katkıda Bulunanlar:

Burak Bayülgen, Ozan Bekdikli, Can Su Boğuşlu, Bahadır Dilbaz, Ali Ersen Erol, Can Hankendi, Bülent Kabaş, Nazlı Kalkan, Ziya Kamacı, Ertan Keskinsoy, Serdar Kökçeoğlu, Melda Köser, Murat Lu, Mıstık Mıstık, Kerem Oğuz, Tuna Pase, Viktor Pilatan, Ali Mete Sancaktaroğlu, Saffet Sözen, Zekeriya S. Şen, Aylin Ünal.
 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...