karga

KARGA MECMUA #56


Bu Bir Sakat, Şu Bir Zenci, O Bir “Öteki”…

Beşin beşin söyleyelim, 5 yaşına bastık. Konuyu içerde irdeledik zaten, şimdi burada gevelemeyelim. Zaten siviller bombalanıyor, gazeteciler topluca içeri alınıyor, sanatçılar terörist ilan ediliyor… Konuşacak başka şeyler var.

Ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının ayırdına varmadığını bilmiyor musun acaba? “Hepimiz İsmail Abi’yiz” mottosuyla hazırladığımız dosya konumuz “politik doğruculuk”. Tabii bizden bekleneceği gibi konudan hiç de hazzetmeyen bolca görüş yer aldı bu sayıda. Kaldı ki bilirsiniz, bildiğimizi söyleriz, lafı dolandırmayı sevmeyiz.

56. sayımızda aramıza üç kişi daha katıldı; Gerze’deki direnişi yazan Aslı Büyükköksal, bu sayının kapağını çizen Burç Tuncer ve Rafet Arslan’ın yazısına çizen Özgür Ufuk Ataç.

Politikıl korrekt dediğin de kendi içinde bir kıllık barındırıyor zaten.


Katkıda Bulunanlar:

Fırat Arapoğlu, Rafet Arslan, Özgür Ufuk Ataç, Gülşah Aykaç, Burak Bayülgen, Cüneyt Bolak, Aslı Büyükköksal, Bülent Kale, Kaan Karsan, Levent Kavak, Kerem Oğuz, Mahnov, Leo Malandro, Murat MRT Seçkin, Aylin Solakoğlu, Burç Tuncer, Aylin Ünal, Yenal Yergün, Deha Zor.  

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...