karga

KARGA MECMUA #58


Beden(in) Dili (Olsa)

Dilimiz döndüğünce vücudumuzu yazdık bu sayı. Bayağı bir katılım da oldu dosya konusuna. Son zamanların en kalın dosyası oldu diyebiliriz. Dosya haricinde, bu sayı başladığımız “Sanat Bağımsız mı?” başlıklı panelin deşifrelerine bakmanızı hararetle tavsiye ederiz. Sanat ortamımız bağımsızlık, müze, sansür, inisiyatif, piyasa vs. başlıklarıyla çalkalanırken, bayağı önemli şeyler konuşulmuştu bu panelde. Parça parça basmaya devam edeceğiz.

Dört yeni isim var bu sayıda aramıza katılan. Tanıtalım sıradan, önce bu sayfanın kargası (adını Hiko koyduk biz aramızda) fotoğraf sanatçısı İlkay Muratoğlu’dan. Tuna Pase ile birlikte “göbek”ten dem vuran Şevket Akıncı’nın, müzisyenliği kadar kaleminin de iyi olduğunu bilirdik, siz de bir karar verebilirsiniz artık. Şarkı sözünü resimleyen Zeynep Uslu ve Rafet Arslan’ın bu ayki gerçeklik terörüne çizen Tuba Şahintürk de yeni illüstratörlerimiz.

Özgürlüğün bile sınırı var.


Katkıda Bulunanlar:

Şevket Akıncı, Rafet Arslan, Fırat Arapoğlu, Gülşah Aykaç, Burak Bayülgen, Bahadır Dilbaz, Can Hankendi, İnsel İnal, Bülent Kale, Nazlı Kalkan, Kaan Karsan, Levent Kavak, Mahnov, İlkay Muratoğlu, Kerem Oğuz, Tuna Pase, Viktor Pilatan, Raife Polat, Murat MRT Seçkin, Mehmet Sinan, Saffet Sözen, Tuba Şahintürk, Zeynep Uslu, Aylin Ünal, Yenal Yergün, Deha Zor.


 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...