karga

KARGA MECMUA #59


Sınırsız Özgürlük Kredisi

Bu ayın dosya konusu “özgürlük / sınır”. Akla doğrudan banka reklamlarını getiren bu kavramı, tabii ki sadece finans-kapitali merkeze alarak incelemedik. Fazla yönlendirmeye de gerek kalmadan, serbest esin yazdı yazarlarımız. Hatta bu sayı dar geldi, önümüzdeki sayı da devamı gelecek bu konudaki yazıların.

Bu arada, Yenal Yergün yıllar sonra bir bulmaca daha hazırladı, ki bayağı Yenal işi olmuş yine. Ve kapağımızı da eski mecmua emektarlarından Peri Demirbaş hazırladı. Eski günlerden tatlar, yeni katılımcılar, düzenli yazanlar falan derken kalabalıkça bir sayı oldu.

Bu sayıda aramıza katılanların ismini geçirme paragrafına geçelim o vakit. Müzik Hayvanı plak firmasıyla bir süredir hayranlıkla izlediğimiz Eray Düzgünsoy uzmanlık alanı müzik ve sınırlar üzerine yazdı. Aslı Büyükköksal HES derdini yerinde inceleyip gözlemlerini aktardı. Greenpeace Akdeniz İletişim Sorumlusu Deniz Sözüdoğru ise ithaline izin verilen GDO’larla ilgili bilgi verip www.yemezler.org sitesinde detaylarını bulabileceğiniz yeni kampanyayı tanıttı. Semra Uygun’un Batı ve Doğu felsefelerini deşerek hayatın belirsizliğini kaleme aldı. Son olarak da Gökçe Erverdi bu ayın şarkı sözünü resimledi.

Sınırlı özgürlük ülkesi...Katkıda Bulunanlar:

Fırat Arapoğlu, Rafet Arslan, Burak Bayülgen, Aslı Büyükköksal, Ali Çetinkaya, Peri Demirbaş, Bahadır Dilbaz, Eray Düzgünsoy, Gökçe Erverdi, İnsel İnal, Kaan Karsan, Gözde Kazaz, Melda Köser, İlksen Mavituna, Kerem Oğuz, Viktor Pilatan, Murat MRT Seçkin, Mehmet Sinan, Deniz Sözüdoğru, Semra Uygun, Yenal Yergün, Deha Zor.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...