karga

KARGA MECMUA #23

Nedir Durumlar?
 
Ne olsun ya, işte iki yaşında olduk. Nasıl oluyorsa oluyor, evriliyor, değişiyor. Değişmeyen bir tek yapma isteği.
 
Öncelikle “Ne olmuş bu mecmuaya, rengi solmuş?” diyebilirsiniz. Tasarruf ettik bir miktar renklerden. Biraz da kağıdın gramajından. Bundan sonra böyle olacağını da belirtelim. Tabii bu “yerse” durumundan çok, “anlarsınız” durumuna giriyor.
 
Durumlara girmişken, bu sayının dosya konusunu da anmış oluyoruz. Durum hakkında envai çeşit perspektifimiz var, durumlardan durum beğenin yani. Daha da varlardı da yerimiz bu kadarına müsait. Bu sayının yeni katılımcı durumlarıysa şöyle: Aramıza biraz öfkeli katılan Ziya Kamacı, Şenol Erdoğan’ın bu ay KargART Salonu’na konuk olacak “Adı Yok Kendi Var” isimli “gösterisi”ne bir sunu yazan Rafet Arslan ve bundan sonra da keyifli çizimlerine başvuracağımızdan emin olabileceğiniz Dünya Atay. Berç Toroser’in de bir resmini kullandık izniyle.
 
Velhasıl, önümüz gelecek. Gelecek sayıda…
 
 
Katkıda Bulunanlar: Lale Altunel, Rafet Arslan, Dünya Atay, Can Su Boğuşlu, Berna Bulat, Tuba Çakır, Bahadır Dilbaz, Hira Doğrul, Kerem Erol, Ömer İpek, Serkan Kafalı, Ziya Kamacı, Osman Kaytazoğlu, Sarp Keskiner, Serdar Kökçeoğlu, New Media Theory Grup, Kerem Oğuz, Viktor Pilatan, Zekeriya S. Şen, Pertev Emre Taştaban, Berç Toroser, Oya Yalçın, Zafer Yalçınpınar.

 

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...