karga

KARGA MECMUA #60

Gürül Gürül Özgürlük
Sinir Sinir Sınırlar


Siz bu sayfaları okurken, biz 1 Mayıs’ta birlikte yürümüş bir kalabalık olduk bu sene nihayet. Kadife Sokak sakinleri, biraraya gelerek bir kez daha “birlikte” olmanın keyfini çıkarttı.

“Özgürlük / Sınır” başlıklı dosya konumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçen sayıdaki yazılar ve bu sayıdakiler biraraya geldiğinde, nicedir beceremediğimiz perspektifte bir dosya olduğunu düşünüyoruz, kendimizce seviniyoruz.

Bu sayının yenilerine geçmeden önce geçen sayıda Viranşehir Komünü’nü fotoğraflayan Gürkan Vayis’in adını anmayı unutmuşuz, bir selam edelim kendisine. Bu sayıya geçelim; Ayşe Panuş 4+4+4’ün dinci / laik çatışması dışında ne anlama geldiğini kaleme aldı. Geçen ay kaybettiğimiz, memleketin ilk kadın caz vokalisti Ayten Alpman’ın ardından, genç kuşağın önemli caz vokalistlerinden biri olan Elif Çağlar duygularını döktü. Dosya konusuna aile ve özgürlük bağlamından bakarak katkıda bulunan Derya Kılıçalp’in önümüzdeki sayılarda da katkıda bulunacağını umuyoruz. Yine son olarak, arka kapaktaki şarkı sözünü resimleyen Tolga Tarhan’ın adını analım.

İtimat bir otobüs firması değil sadece…Katkıda Bulunanlar:
Şevket Akıncı, Fırat Arapoğlu, Rafet Arslan, Elif Çağlar, Bahadır Dilbaz, İnsel İnal, Bülent Kale, Nazlı Kalkan, Kaan Karsan, Derya Kılıçalp, Ayşe Panuş, Tuna Pase, Murat MRT Seçkin, Mehmet Sinan, Tolga Tarha, Yenal Yergün, Ali Yüce.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...