karga

KARGA MECMUA #25

Aşk mı para mı?
 
Her şey ısrarla bombok giderken
Elimde sadece aşkım var
Ama floşu bile geçer.”
 
Diye yazılmıştı bir zamanlar. İçinden geçtiğimiz günlere uygun sanki. Ama bu yüzden yapmadık “aşk” dosyasını. Ne zamandır bekleyen bir konuydu. Aradan çıktı. Yazarlar da zıvanadan çıktı. Konu aşk olunca yazamamak durumu gayet iyi özetliyor aslında. Ne âşıkken yazdığın bir şeye benzer, ne de aşkı yazmaya çalışırken. Baştan söyleyelim.
 
Bolca yeni katılımcımız var bu arada. Aziz Değer Demirkol, Uran Apak, Vedat Ulukut, Deniz Tan, Burak Bayülgen ve Ece Yörük, dosya konusuna perspektif kattılar. Filmmor ekibinden Leyla Karagül festivalin bu senesini anlattı. 4 Nisan’da gerçekleştirilecek savaş ve NATO karşıtı eylemle ilgili olarak da Küresel Bak’tan Nilüfer Uğur-Dalay katkıda bulundu.
 
Bazı alışılmış bölümler yok bu sayı. Kalıcı bir yokluk değildir, bilinsin. Geri dönerler. Malum, şubat kısa ay. Her şey yetişmiyor.
 
Bir duyuruyu buraya da almak mantıklı. Son dönemde artan okuyucu şikâyetlerini dikkate alarak dileyen okuyucularımıza abonelik seçeneği sunmaya karar verdik. Artık “bulamıyoruz”, “parası neyse verelim de evimize yollayın”, “mecbur muyuz mecmua peşinde koşmaya” ya da “İstanbul dışında yaşamak günah mı?” biçiminde serzenişleriniz için baskı ve gönderim maliyeti karşılığı abonelik hizmetimiz başlamıştır. Hayırlı olsun. “Bu devirde ücretsiz dergi dağıtmak da ne ola?” diyenlere de “Biz yapmaya devam ediyoruz, dilersen sen de elverebilirsin” de diyebiliriz tabii.
 
Ayrıca bu aydan itibaren düzenli !!!yaşasın kargamecmua!!! partileri gerçekleştirmeye başlıyoruz. İçeride ayrıntılı bilgisi var. İlk gecenin canlı performansı Karga kolonisinin imece ürettiği Sisifos Hikâyeleri albümünün sahibi Saltuk Erginer. Sahnede yine Karga kolonisinden müzisyenlerin bir araya gelmesiyle oluşan Karga Sürüsü ile birlikte olacak Saltuk. Bizi şimdiden bir heyecan aldı, söyleyelim de. 28 Mart’ta Ghetto’ya bekleriz. Turgut Berkes ve Cenk Taner’li !!!yaşasın kargamecmua!!! geceleri için de heyecanlanmaya başlayabilirsiniz.
 
Lafı fazla uzattık, para konuşmak sıkıyor adamı.
 
 
 
 
Katkıda Bulunanlar:
Deniz Akyüz, Lale Altunel, Uran Apak, Dünya Atay, Özer Bal, Burak Bayülgen, Can Su Boğuşlu, Berna Bulat, Aziz Değer Demirkol, Bahadır Dilbaz, Hira Doğrul, Kerem Erol, Can Hankendi, Serkan Kafalı, Ziya Kamacı, Leyla Karagül, Serdar Kökçeoğlu, İlksen Mavituna, Kerem Oğuz, Can Özal, Nurgül Polat, Raife Polat, Vedat Rona, Murat MRT Seçkin, Zekeriya S. Şen, Deniz Tan, Yeşim Tezgören, Nilüfer Uğur-Dalay, Vedat Ulukut, Senta Urgan, Oya Yalçın, Ece Yörük.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...