karga

KARGA MECMUA #79

En Gizli Şahit
 
Kamusal vicdan diye bir şey olmaz. Vicdan aynaya baktığında gördüğün, kafanı yastığa koyduğunda düşündüğün. Tamamen sana özel. Nietzsche icat edilmiş kavram olduğunu söyler. Öyle ise bile, içinden bir yerden bulman gerekir onu. Kendini yargılaman gerekir.
 
Diye düşünerek, “vicdan”ı seçtik dosya konusu olarak. Bir hayli kişisel yazıların var yine. Birkaç tane de konunun özüne ilişkin. Maksat, vicdansızların her gün defalarca aldığı kararlar, yaptıkları açıklamalara rağmen, vicdanı akılda tutmak. Kendimizi yargılamayı unutmamak.
 
Pek çok yeni katılımcımız var bu sayı. Sayfanın kargasını çeken Mehmet İnce bu isimlerin ilki. Dosya konumuza verdikleri yazılarla Mahmut Dönük, Duygu Gündeş, Kargaspor’dan mecmuaya transferimiz Emre Hacısalihoğlu, KargART’taki türlü görevleri yanında müzikal birikiminden de faydalanmaya başladığımız Rammy Roo ve Kutu yazısına verdiği fotoğrafla Çetin Keçeci ise diğer yeni isimler.
 
Tam yaşanacak kent…
 
Katkıda Bulunanlar: Üstüngel Arı, Okan Aydın, Burak Bayülgen, Barış Demirel, Bahadır Dilbaz, Mahmut Dönük, Halil Fırat Eren, Nazım Serhat Fırat, Duygu Gündeş, Emre Hacısalihoğlu, Mehmet İnce, Dağhan İş, Çetin Keçeci, Bülent Kale, Nazlı Kalkan, Mahnov, Rammy Roo, Murat MRT Seçkin, Semra Uygun, Zafer Yalçınpınar, Deniz Yenihayat, Turgut Yüksel.

DİĞER SAYILAR

500'ün üstünde katılımcının gönüllü desteği ile 2000 civarı yazı, 2500 civarı orijinal görsel ile 100. sayımıza ulaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yapmaya devam...